„Kazio” dla hospicjum

0
15

W najbliższą sobotę, 14 października przypada Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Do globalnej akcji „Voices for Hospices” włączają się – jak co roku – także Tychy.
Tego dnia w wielu zakątkach świata organizowane są przez hospicja wydarzenia artystyczne, po to, by wspólnym głosem zwracać uwagę na potrzeby chorych i różne formy, w jakich można im pomagać.
Tyskie Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Kaliksta I zaprasza w sobotę wszystkich chętnych na godz. 16. do Teatru Małego, gdzie w ramach „Voices for Hospices 2017” pokazany zostanie spektakl muzyczny „Kazio” w reżyserii Piotra J. Adamczyka, wyprodukowany przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach. Ta okraszona kilkunastoma piosenkami autorstwa m.in. Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego komedia, jest opowieścią o tym, co może wydarzyć się w senny, leniwy poranek w mieszkaniu młodej dziewczyny. To historia o dojrzewaniu, odkrywaniu kobiecości z Klaudią Walencik w roli głównej i towarzyszącymi jej Piotrem J. Adamczykiem i Michałem Jurkiewiczem.
Wstęp na spektakl jest bezpłatny, jednak wszyscy, którzy zechcą wesprzeć tyskie hospicjum, będą mogli wrzucić datki do udostępnionych w holu teatru skarbon.