Śmiertelny wypadek na giełdzie kwiatowej

0
488

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek (9.10), przed godziną 8. rano na terenie Śląskiej Giełdy Kwiatowej przy ulicy Sadowej. W trakcie wykonywania prac na zadaszeniu pawilonów handlowych, jeden z pracowników spadł na ziemię. Świadkowie natychmiast wezwali na miejsce pogotowie, niestety mężczyzny nie udało się uratować,
Przybyli na miejsce ratownicy przystąpili do reanimacji. Ze względu na obrażenia ok. 58 letniego mężczyzny, ratownicy podjęli decyzje o konieczności wezwania śmigłowca i transportu poszkodowanego do specjalistycznego szpitala. Lądowisko dla “latającej karekti” zabezpieczyły dwa zastępy tyskich strażaków.
Niestety, wysiłki ratowników nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Będący na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Na miejsce wezwani zostali również policjanci, policyjny technik oraz prokurator. O wypadku powiadomiona została także Państwowa Inspekcja Pracy.
Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu śledczy, do zdarzenia doszło w momencie gdy mężczyzna nastąpił na płytę z pleksi, która była zamontowana pomiędzy arkuszami z blachy. Tyscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny i okoliczności tej tragedii.
Foto: 112tychy.pl