Tyskie Laury Sportowe 2016 – Rozpoczynamy głosowanie!

0
16

Za nami pierwszy etap obecnej edycji Plebiscytu Tyskie Laury Sportowe, w którym kibice wybierają najlepszych – najpopularniejszych tyskich sportowców. Przez ostatnie tygodnie nasi Czytelnicy i Internauci zgłaszali swoje kandydatury i spośród Kapituła Plebiscytu wybrała 20 sportowców – po 10 w kategorii Młodzieżowiec i kategorii Senior. Właściwe głosowanie w naszym plebiscycie rozpoczyna się teraz!
W myśl regulaminu w pierwszym etapie można było zgłaszać mogli sportowców, którzy urodzili bądź wychowali się w Tychach lub są wychowankami tyskiego klubu sportowego lub w 2016 roku reprezentowali barwy klubu mającego swoją siedzibę na terenie miasta Tychy. W sumie swoje kandydatury przysłały 94 osoby, a wytypowano 56 sportowców. Potem do pracy przystąpiła Kapituła Plebiscytu, która spośród zgłoszonych propozycji wybrała 20 zawodników. W Kapitule Plebiscytu zasiedli: Edward Feith (przedstawiciel środowiska trenerów, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego), Grzegorz Michalski (przewodniczący Rady Sportu Miasta Tychy), Zbigniew Gieleciak (przedstawiciel środowiska biznesu, prezes Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej) oraz przedstawiciele organizatorów plebiscytu: Marcin Staniczek (dyrektor MOSiR) i Wojciech Wieczorek (redaktor naczelny Twoich Tychów).
Kapituła podjęła decyzję, jednak o wyborze najlepszych i tak zadecydują kibice – nasi Czytelnicy i Internauci, którzy wezmą udział w drugim etapie. Tutaj każdy uczestnik może oddać swój głos wyłącznie na sportowców, którzy znajdują się na liście nominowanych. Głos oddany na sportowca spoza listy będzie traktowany jako nieważny. Pamiętajmy, iż w drugim etapie plebiscytu każdy uczestnik może oddać głos tylko na jednego sportowca wśród nominowanych „seniorów” oraz jednego sportowca wśród nominowanych „młodzieżowców”.
Oddawanie głosów odbywa się za pośrednictwem kuponów, które będą publikowane na łamach Twoich Tychów do 31 stycznia 2017 r. i które należy dostarczyć (listownie lub osobiście) na adres: Tygodnik Twoje Tychy, al. Piłsudskiego 12, 43-100 Tychy, z dopiskiem „Plebiscyt na Najpopularniejszego Tyskiego Sportowca Roku 2016”, w terminie do 2 lutego 2017 r. Zgłoszenia będzie można dokonać również za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie tychy.pl do 31.01.2017 r. (wypełnienie i odesłanie zgłoszenia na formularzu zgłoszeniowym umieszczonym na stronie tychy.pl musi zostać poprzedzone założeniem konta użytkownika portalu).

SPONSOR GŁÓWNY NAGRÓD DLA UCZESTNIKÓW

logo_aga_duze
Listę nominowanych sportowców będziemy publikować na łamach tygodnika Twoje Tychy, jest też na stronach tychy.pl i www.mosir.tychy.pl.
Aby zgłoszenie było prawidłowe, powinno – oprócz wybranych sportowców – zawierać imię i nazwisko uczestnika plebiscytu, dokładny adres zamieszkania (ulica wraz z numerem domu/mieszkania oraz miejscowość), numer telefonu kontaktowego, a w przypadku oddania głosu na formularzu zgłoszeniowym umieszczonym na stronie tychy.pl – obligatoryjnie adres e-mail. Tylko kompletnie wypełnione zgłoszenia tzn. spełniające wszystkie powyższe warunki będą brały udział w losowaniu nagród.
Jeden uczestnik może wypełnić i przysłać jedno zgłoszenie. I oczywiście – jak co roku – wśród wszystkich uczestników plebiscytu zostaną rozlosowane nagrody.
Oto nominowani sportowcy i ich osiągnięcia w mijającym roku:
Młodzieżowcy
Laura Choma (Choma Team, MTB). Jedna z najlepszych w Polsce zawodniczek MTB w kategoriach młodzieżowych. Czwarta zawodniczka Młodzieżowych Mistrzostw Świata 2016, zdobywczyni srebrnego medalu Pucharu Polski oraz srebra w klasyfikacji generalnej prestiżowego Pucharu Szlaku Solnego. Trener: Bogdan Choma.
Weronika Ciereszko (MOSM Tychy, boks). Coraz odważniej sięga po sukcesy na arenie ogólnopolskiej. W 2016 roku wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w kat. 75 kg, zdobyła także także wicemistrzostwo Międzynarodowych Mistrzostw Polski. Jest reprezentantką Polski w turniejach międzynarodowych. Trener: Ryszard Dziopa.
Oliwia Dąbrowska (Śląskie Towarzystwo Strzeleckie). Wraz z reprezentacją Polski wywalczyła srebrny medal podczas Finału Młodzieżowej Ligi Europejskiej w Bolonii. W 2016 roku dwukrotnie zdobyła złoty medal Ogólnopolskiej olimpiady Młodzieży w strzelaniu z pistoletu sportowego (30+30 strzałów) i pistoletu pneum. (40 strzałów), zdobywała medale w wielu zawodach rangi ogólnopolskiej i regionalnej. Trener: Krzysztof Rymski.
Dawid Dziedzic (pływanie, MOSM Tychy). Srebrny (100 m stylem zmiennym) i dwukrotnie brązowy (100 m stylem klasycznym i 200 m stylem zmiennym) medalista mistrzostw Polski juniorów, wielokrotny medalista mistrzostw Śląska. Rekordzista Śląska (17-18 lat) na dystansie 100 m stylem zmiennym. Członek kadry narodowej, aktualnie uczeń SMS Racibórz. Trener: Aleksandra Radek.
Magdalena Gryc (Goliat Katowice, karate). W 2016 r. sięgnęła po brązowy medal medalista mistrzostw Europy we Wrocławiu, jest też brązową medalistką mistrzostwach Polski Oyama Karate oraz złotą medalistką Pucharu Polski Południowej Oyama Karate, medalistką kilku innych turniejów ogólnopolskich. Trener: Jerzy Walaszczyk.
Bartłomiej Jeziorski (hokej na lodzie, GKS Tychy). Brązowy medalista Pucharu Kontynentalnego, wicemistrz Polski seniorów. Pomimo młodego wieku, zawodnik seniorskiego GKS. Grał w drużynie MOSM, która zwyciężyła w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (nieoficjalne mistrzostwa Polski). Został wybrany najlepszym strzelcem oraz zawodnikiem tego turnieju. Uczestnik MŚ U-18 w Rumunii, aktualnie reprezentant Polski U-20. Trener Jiri Sejba.
Kamil Lewartowski (hokej na lodzie, GKS Tychy). Bramkarz drużyny, która zwyciężyła w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (nieoficjalne mistrzostwa Polski). W wyróżnieniach indywidualnych uzyskał tytuł najlepszego bramkarza Olimpiady. Uczestnik MŚ U-18 w Rumunii, aktualnie reprezentant Polski U-20. Członek seniorskiego zespołu GKS. Trener Jiri Sejba.
Anna Mielnik (kajakarstwo, MOSM Tychy). Dwukrotna mistrzyni Polski młodziczek w K-1: na długim dystansie (5 km) i w maratonie (9 km), brązowa medalistka na 2 km. Aspiruje do kadry narodowej juniorek. Trenerzy: Sylwia i Marek Stanny.
Wojciech Waksmański (kajakarstwo, MOSM Tychy). Brązowy medalista mistrzostw Polski młodzików w C-2 na 2 km, 5. miejsce w C-1 na 2 km. Najlepszy zawodnik w swojej kategorii wiekowej na Śląsku. Wielka nadzieja tyskiego kajakarstwa. Trenerzy: Sylwia i Marek Stanny.
Maja Żmuda (UKS Ippon Tychy, judo). Zwyciężczyni klasyfikacji generalnej cyklu turniejów International Judo League, zdobywczyni Pucharu Polski w Suchym Lesie oraz Judo Baltic Cup w Gdyni. Medalistka kilku międzynarodowych turniejów w Polsce i w Austrii. Trener: Urszula Bożek.
Seniorzy
Tomasz Bzdyra (koszykówka, GKS Tychy). Lider i kapitan tyskiej drużyny, która sezon 2015/16 zakończyła na świetnym, 4. miejscu w I lidze. Najwszechstronniejszy zawodnik GKS. Silny skrzydłowy. W sezonie 2015/16 średnio: 9,6 pkt i 4,7 zbiórki na mecz. Trener Tomasz Jagiełka.
Łukasz Grzeszczyk (piłka nożna, GKS Tychy). Bezsprzecznie najlepszy piłkarz GKS Tychy. W sezonie 2015/16 lider zespołu, który wywalczył awans do I ligi. Król strzelców całych rozgrywek z dorobkiem 16 bramek. Świetnie wyszkolony technicznie. Pod koniec roku został kapitanem GKS Tychy. Trenerzy: Kamil Kiereś i Jurij Szatałow.
Jarosław Kocur (KB 40-latek Tychy, triathlon). W 2016 roku wygrał najtrudniejsze zawody triathlonowe w Polsce – „Diablak Beskid Extreme”. W ciągu 14 godzin przepłynął 3,8 km w Jeziorze Żywieckim, pokonał na rowerze 180 km (trasa przez Kubalonkę i Salmopol), zaliczył 44-kilometrowy bieg górski na Babią Górę. Ma na koncie także sukcesy w innych imprezach triathlonowych i biegowych.
Filip Komorski (hokej na lodzie, GKS Tychy). Jeden z najlepszych napastników GKS w sezonie 2015/16 (40 punktów za 19 goli i 21 asyst), a także w aktualnych rozgrywkach (już 23 punkty). Brązowy medalista Pucharu Kontynentalnego, wicemistrz Polski seniorów. Reprezentant kraju. Trener: Jiri Sejba.
Michał Kotlorz (hokej na lodzie, GKS Tychy). Kapitan GKS Tychy, wychowanek i jeden z liderów tyskiej drużyny. Brązowy medalista Pucharu Kontynentalnego, wicemistrz Polski seniorów. Reprezentacyjny obrońca, uczestnik MŚ w Katowicach. W sezonie 2015/16 zdobył 25 punktów, w bieżących rozgrywkach już 10. Trener Jiri Sejba.
LaParish Lewis (Tychy Falcons, futbol amerykański). Czołowy zawodnik drużyny, która wywalczyła awans do Topligi, w znacznym stopniu przyczynił się do tego osiągnięcia. W sezonie zasadniczym zanotował 9 przyłożeń po akcjach podaniowych, zdobył 84 pkt (TOP 19), a w półfinale i finale zanotował 105 punktów. Trener: Lonnie Hursey.
Arkadiusz Milik (SSC Napoli, piłka nożna). Podstawowy zawodnik reprezentacji Polski, uczestnik turnieju finałowego mistrzostw Europy 2016, podczas którego zagrał w pięciu meczach (do ćwierćfinału ME), strzelił 1 bramkę w spotkaniu inauguracyjnym z Irlandia Płn. Wystąpił w 2 meczach eliminacji MŚ i w 2 meczach Champions League z Napoli, w których zdobył 2 gole W 2016 r. został zawodnikiem wicemistrza Włoch SSC Napoli, który zapłacił za niego 28-32 mln euro. To najwyższy transfer w historii Ajaksu i polskiej piłki.
Karolina Naja (AZS-AWF Gorzów Wielkopolski, kajakarstwo). Czołowa polska kajakarka. Brązowa medalistka olimpijska w wyścigu kajakarskim z Beatą Mikołajczyk na dystansie 500 m. W tym roku starty w MP, PŚ i ME podporządkowane były Olimpiadzie. Wychowanka Sylwii i Marka Stannych, trener kadry olimpijskiej: Tomasz Kryk.
Magda Stanny (kajakarstwo, MOSM Tychy). Mistrzyni Polski seniorek w C-1 na długim dystansie (10 km) oraz srebrna medalistka na 200 m, srebrna medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski na 200 m. Drugie (C-2) i czwarte (C-1) miejsce na zawodach Pucharu Świata w Portugalii, czwarte i szóste miejsce na mistrzostwach Europy w Moskwie. Startowała również w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata i Europy. Trenerzy: Sylwia i Marek Stanny.
Josef Vitek (hokej na lodzie, GKS Tychy). Swoje doświadczenia przekuwa w znakomitą formę – najskuteczniejszy zawodnik GKS Tychy w sezonie 2015/16, zakończonego zdobyciem wicemistrzostwa Polski. W 55 meczach zaliczył 58 punktów za 26 bramek i 32 asysty. Brązowy medalista Pucharu Kontynentalnego. W sezonie 2016/17 zdobył już 18 punktów. Trener Jiri Sejba.
UWAGA. Aby oddać głos w plebiscycie, należy wcześniej założyć konto użytkownika portalu tychy.pl.
[contact-form-7 id=”46779″ title=”Plebiscyt_copy_copy_copy”]
Regulamin Plebiscytu – kliknij tutaj

 

Pora zatem zaprezentować nominowanych sportowców i ich osiągnięcia w mijającym roku:

Młodzieżowcy

Laura Choma (Choma Team, MTB). Jedna z najlepszych w Polsce zawodniczek MTB w kategoriach młodzieżowych. Czwarta zawodniczka Młodzieżowych Mistrzostw Świata 2016, zdobywczyni srebrnego medalu Pucharu Polski oraz srebra w klasyfikacji generalnej prestiżowego Pucharu Szlaku Solnego. Trener: Bogdan Choma.

Weronika Ciereszko (MOSM Tychy, boks). Coraz odważniej sięga po sukcesy na arenie ogólnopolskiej. W 2016 roku wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w kat. 75 kg, zdobyła także także wicemistrzostwo Międzynarodowych Mistrzostw Polski. Jest reprezentantką Polski w turniejach międzynarodowych. Trener: Ryszard Dziopa.


Oliwia Dąbrowska (Śląskie Towarzystwo Strzeleckie). Wraz z reprezentacją Polski wywalczyła srebrny medal podczas Finału Młodzieżowej Ligi Europejskiej w Bolonii. W 2016 roku dwukrotnie zdobyła złoty medal Ogólnopolskiej olimpiady Młodzieży w strzelaniu z pistoletu sportowego (30+30 strzałów) i pistoletu pneum. (40 strzałów), zdobywała medale w wielu zawodach rangi ogólnopolskiej i regionalnej. Trener: Krzysztof Rymski.

Dawid Dziedzic (pływanie, MOSM Tychy). Srebrny (100 m stylem zmiennym) i dwukrotnie brązowy (100 m stylem klasycznym i 200 m stylem zmiennym) medalista mistrzostw Polski juniorów, wielokrotny medalista mistrzostw Śląska. Rekordzista Śląska (17-18 lat) na dystansie 100 m stylem zmiennym. Członek kadry narodowej, aktualnie uczeń SMS Racibórz. Trener: Aleksandra Radek.

Magdalena Gryc (Goliat Katowice, karate). W 2016 r. sięgnęła po brązowy medal medalista mistrzostw Europy we Wrocławiu, jest też brązową medalistką mistrzostwach Polski Oyama Karate oraz złotą medalistką Pucharu Polski Południowej Oyama Karate, medalistką kilku innych turniejów ogólnopolskich. Trener: Jerzy Walaszczyk.

Bartłomiej Jeziorski (hokej na lodzie, GKS Tychy). Brązowy medalista Pucharu Kontynentalnego, wicemistrz Polski seniorów. Pomimo młodego wieku, zawodnik seniorskiego GKS. Grał w drużynie MOSM, która zwyciężyła w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (nieoficjalne mistrzostwa Polski). Został wybrany najlepszym strzelcem oraz zawodnikiem tego turnieju. Uczestnik MŚ U-18 w Rumunii, aktualnie reprezentant Polski U-20. Trener Jiri Sejba.
Kamil Lewartowski (hokej na lodzie, GKS Tychy). Bramkarz drużyny, która zwyciężyła w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (nieoficjalne mistrzostwa Polski). W wyróżnieniach indywidualnych uzyskał tytuł najlepszego bramkarza Olimpiady. Uczestnik MŚ U-18 w Rumunii, aktualnie reprezentant Polski U-20. Członek seniorskiego zespołu GKS. Trener Jiri Sejba.

Anna Mielnik (kajakarstwo, MOSM Tychy). Dwukrotna mistrzyni Polski
młodziczek w K-1: na długim dystansie (5 km) i w maratonie (9 km), brązowa medalistka na 2 km. Aspiruje do kadry narodowej juniorek. Trenerzy: Sylwia i Marek Stanny.

Wojciech Waksmański (kajakarstwo, MOSM Tychy). Brązowy medalista mistrzostw Polski młodzików w C-2 na 2 km, 5. miejsce w C-1 na 2 km. Najlepszy zawodnik w swojej kategorii wiekowej na Śląsku. Wielka nadzieja tyskiego kajakarstwa. Trenerzy: Sylwia i Marek Stanny.

Maja Żmuda (UKS Ippon Tychy, judo). Zwyciężczyni klasyfikacji generalnej cyklu turniejów International Judo League, zdobywczyni Pucharu Polski w Suchym Lesie oraz Judo Baltic Cup w Gdyni. Medalistka kilku międzynarodowych turniejów w Polsce i w Austrii. Trener: Urszula Bożek.

Seniorzy
Tomasz Bzdyra (koszykówka, GKS Tychy). Lider i kapitan tyskiej drużyny, która sezon 2015/16 zakończyła na świetnym, 4. miejscu w I lidze. Najwszechstronniejszy zawodnik GKS. Silny skrzydłowy. W sezonie 2015/16 średnio: 9,6 pkt i 4,7 zbiórki na mecz. Trener Tomasz Jagiełka.

Łukasz Grzeszczyk (piłka nożna, GKS Tychy). Bezsprzecznie najlepszy piłkarz GKS Tychy. W sezonie 2015/16 lider zespołu, który wywalczył awans do I ligi. Król strzelców całych rozgrywek z dorobkiem 16 bramek. Świetnie wyszkolony technicznie. Pod koniec
roku został kapitanem GKS Tychy. Trenerzy: Kamil Kiereś i Jurij Szatałow.

Jarosław Kocur (KB 40-latek Tychy, triathlon). W 2016 roku wygrał najtrudniejsze zawody triathlonowe w Polsce – „Diablak Beskid Extreme”. W ciągu 14 godzin przepłynął 3,8 km w Jeziorze Żywieckim, pokonał na rowerze 180 km (trasa przez Kubalonkę i Salmopol), zaliczył 44-kilometrowy bieg górski na Babią Górę. Ma na koncie także sukcesy w innych imprezach triathlonowych i biegowych.


Filip Komorski (hokej na lodzie, GKS Tychy). Jeden z najlepszych
napastników GKS w sezonie 2015/16 (40 punktów za 19 goli i 21 asyst), a także w aktualnych rozgrywkach (już 23 punkty). Brązowy medalista Pucharu Kontynentalnego, wicemistrz Polski seniorów. Reprezentant kraju. Trener: Jiri Sejba.

Michał Kotlorz (hokej na lodzie, GKS Tychy). Kapitan GKS Tychy, wychowanek i jeden z liderów tyskiej drużyny. Brązowy medalista Pucharu Kontynentalnego, wicemistrz Polski seniorów. Reprezentacyjny obrońca, uczestnik MŚ w Katowicach. W sezonie 2015/16 zdobył 25 punktów, w bieżących rozgrywkach już 10. Trener Jiri Sejba.

LaParish Lewis (Tychy Falcons, futbol amerykański). Czołowy zawodnik drużyny, która wywalczyła awans do Topligi, w znacznym stopniu przyczynił się do tego osiągnięcia. W sezonie zasadniczym zanotował 9 przyłożeń po akcjach podaniowych, zdobył 84 pkt (TOP 19), a w półfinale i finale zanotował 105 punktów. Trener: Lonnie Hursey.

Arkadiusz Milik (SSC Napoli, piłka nożna). Podstawowy zawodnik reprezentacji Polski, uczestnik turnieju finałowego mistrzostw Europy 2016, podczas którego zagrał w pięciu meczach (do ćwierćfinału ME), strzelił 1 bramkę w spotkaniu inauguracyjnym z Irlandia Płn. Wystąpił w 2 meczach eliminacji MŚ i w 2 meczach Champions League z Napoli, w których zdobył 2 gole W 2016 r. został zawodnikiem wicemistrza Włoch SSC Napoli, który zapłacił za niego 28-32 mln euro. To najwyższy transfer w historii Ajaksu i polskiej piłki.

Karolina Naja (AZS-AWF Gorzów Wielkopolski, kajakarstwo). Czołowa polska kajakarka. Brązowa medalistka olimpijska wwyścigu kajakarskim z Beatą Mikołajczyk na dystansie 500 m. W tym roku starty w MP, PŚ i ME podporządkowane były Olimpiadzie. Wychowanka Sylwii i Marka Stannych, trener kadry olimpijskiej: Tomasz Kryk.

Magda Stanny (kajakarstwo, MOSM Tychy). Mistrzyni Polski seniorek w C-1 na długim dystansie (10 km) oraz srebrna medalistka na 200 m, srebrna medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski na 200 m. Drugie (C-2) i czwarte (C-1) miejsce na zawodach Pucharu Świata w Portugalii, czwarte i szóste miejsce na mistrzostwach Europy w Moskwie. Startowała również w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata i Europy. Trenerzy: Sylwia i Marek Stanny.

Josef Vitek (hokej na lodzie, GKS Tychy). Swoje doświadczenia przekuwa w znakomitą formę – najskuteczniejszy zawodnik GKS Tychy w sezonie 2015/16, zakończonego zdobyciem wicemistrzostwa Polski. W 55 meczach zaliczył 58 punktów za 26 bramek i 32 asysty. Brązowy medalista Pucharu Kontynentalnego. W sezonie 2016/17 zdobył już 18 punktów. Trener Jiri Sejba.