10 listopada w sali sesyjnej Urzędu Miasta Tychy odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Tychy. Podczas tego posiedzenia, 20 radnych wybrało spośród siebie przewodniczącego – Urszulę Komisarczyk, zastępców – Piotra Golemę, Macieja Bodziocha i Kamila Piekorza oraz sekretarza – Mateusza Raczka.
Wcześniej, w drodze wyborów wybrano członków rady spośród uczniów 8 szkół, które wyraziły chęć udziału w tym projekcie: Technikum TEB Edukacja, I Liceum Ogólnokształcące im. L. Kruczkowskiego, II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida, III Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego, Zespół Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka, Zespół Szkół nr 2, Zespól Szkół nr 6 i Zespół Szkół nr 7.
– Bycie radnym to trudne i odpowiedzialne zadanie. Nawet, jeśli tak jak w przypadku Młodzieżowej Rady Miasta ma ona tylko charakter doradczy, to na jej forum młodzież może prezentować swoje pomysły, przedstawiać potrzeby czy wyrażać opinię o działaniach organów samorządu terytorialnego dotyczących młodzieży. To ważny głos, który będziemy uwzględniać w dyskusjach dotyczących młodych mieszkańców naszego miasta – mówi Maciej Gramatyka – przewodniczący Rady Miasta w Tychach
– Zgłosiłam się bo wiążę swoją przyszłość z polityką, planuję pracę w administracji publicznej i chciałam zobaczyć jak to będzie wyglądało. Myślę o studiach prawniczych, aplikacja prokuratura, a gdyby to się nie udało to politologia. To może być dobra szkołą tego, co mnie czeka w przyszłości – mówi Ula Komisarczyk, uczennica III klasy II LO, która została wybrana przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta. – Chciałabym też zrobić coś dla młodzieży. Jest dużo miejsc i dużo projektów dla seniorów, ale niestety o młodzieży coraz bardziej się zapomina. Chciałabym, żeby ta młodzież nie musiała się szwendać bezcelowo po Tychach, myślę że warto stworzyć miejsca w których będzie można zorganizować im czas, rozwijać zainteresowania, czy po prostu porozmawiać.
Skład Młodzieżowej Rady Miasta Tychy: Bałazy Aleksandra (I LO), Biedrawa Patryk (Technikum TEB, Edukacja), Bodzioch Maciej (ZS nr 2), Chodun Sandra (ZS nr 6), Golemo Piotr (I LO), Grześkowiak Małgorzata (II LO), Grzybowska Nina (I LO), Kłoda Łukasz (III LO), Komisarczyk Urszula (II LO), Laskowska Karolina (III LO), Ludew Agata (Technikum TEB Edukacja), Opala Natalia (ZS nr 1), Piekorz Kamil (ZS nr 1), Raczek Mateusz (ZS nr 6), Sojka Paulina (Technikum TEB Edukacja), Stroińska Natalia (ZS nr 6), Stryczek Gabriel (ZS nr 7), Święs Zuzanna (II LO), Wężycki Tobiasz (III LO), Zhu Rafał (ZS nr 1).
Na zdjęciu, od lewej: Mateusz Raczek, Ula Komisarczyk, Maciej Bodzioch, Piotr Golemo
Foto: SW

