Czytanie na drugie śniadanie

0
51

Premiery doczekał się kolejny zwycięski projekt tegorocznej edycji Tyskiego Banku Kultury – konkursu na najciekawsze projekty kulturalne i artystyczne, organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury.
W piątek (14.10) w MCK odbyła się premiera książeczki dla dzieci „Czytanie na drugie śniadanie”. Podczas spotkania autorki (Izabela Ptak, Agnieszka Kijas i Sława Sibiga oraz ilustratorka Małgorzata Anna Bobak) opowiadały o tym jak powstał pomysł i jak przebiegała jego realizacja.
– Jeszcze zanim się poznałyśmy, każda z nas napisała coś dla swoich dzieci – mówiła Agnieszka Kijas. – Kiedyś wpadłyśmy na pomysł by połączyć siły i wspólnie wydać książeczkę. Tym, co połączyło nasze prace w całość, był język polski. Każda z nas pisząc wierszyki czy opowiadania starała się, by miały one wymiar edukacyjny, uczyły dzieci ortografii czy znaczenia powiedzeń i przysłów. Niektóre z nich to też świetne ćwiczenia logopedyczne.
Podczas spotkania autorki przeczytały fragmenty książki, zaprosiły też dzieci do wspólnego czytania. Młodzi czytelnicy otrzymali zakładki, naklejki, oraz namalowane przez Małgorzatę Annę Bobak obrazki z postaciami z książeczki.
Książka „Czytanie na drugi śniadanie” jest dostępna w księgarni Matras Biały Ptak (Pl. Baczyńskiego). Będzie można ja nabyć także podczas spotkań i warsztatów, jakie autorki zamierzają organizować m.in. w tyskich szkołach i przedszkolach.
Foto: SW