BuggyGym: Trening z wózkiem

0
263

Nowa forma aktywności fizycznej dla świeżo upieczonych mam zawitała do Tychów. Od ponad miesiąca w naszym mieście odbywają się treningi BuggyGym, w których podstawowym przyrządem do ćwiczeń jest wózek dziecięcy. Już jutro (sobota, 23.07) w Paprocanach odbędzie się I Tyski Maraton BuggyGym.
BuggyGym to treningi na świeżym powietrzu, które poprawiają kondycję, wysmuklają sylwetkę i wzmacniają mięśnie, a przy okazji są okazją do aktywnego spaceru z dzieckiem. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa „buggy” czyli wózek. BuggyGym to po prostu ćwiczenia z wózkiem dziecięcym. A więc idealna propozycja dla mam małych dzieci, które szukają formy aktywności dającej się pogodzić z opieką nad maleństwem. Stowarzyszenie BuggyGym w Polsce zachęca, by tradycyjne spacery zamienić na taką właśnie formę spędzania czasu. Ruch na świeżym powietrzu, niezależnie od pogody, posłuży zarówno mamie jak i dziecku.
W Tychach zajęcia prowadzone są przez instruktorkę Agatę Leśkiewicz (facebook/ BuggyGym Tychy Agata). Treningi odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 9.30 na Paprocanach, a we wtorki i czwartki także popołudniami na Sublach (godz. 17.).
Okazja by wypróbować tę formę aktywności nadarzy się już w sobotę (23.07). O godzinie 10. na Dzikiej Plaży w Paprocanach wystartuje I Tyski Maraton BuggyGym oraz wyścigi wózków w chodzie na 100 m. Start o godz. 9.30.
Foto: www.buggygym.pl