Tychy w akcji Listy dla Ziemi 2015

0
31

Wystartowała trzecia edycja Listów dla Ziemi. Tegoroczny temat to ograniczanie ilości odpadów opakowaniowych i ekokonsumpcja. W gronie pierwszych uczestników znalazły się Tychy. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Ministerstwo Środowiska.
Wyjaśnijmy, Listy dla Ziemi – to projekt Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej. Jego głównym celem jest edukacja ekologiczna oraz podejmowanie ważnych i aktualnych problemów dotyczących środowiska. Pierwsza edycja dotyczyła segregowania odpadów i recyklingu. Druga była poświęcona paleniu śmieci w piecach domowych i niskiej emisji. Tematem wiodącym Listów dla Ziemi 2015 jest ograniczenie ilości odpadów opakowaniowych i ekokonsumpcja.
Całoroczne działania
Akcja Listy dla Ziemi jest organizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nie bądź jednorazowy”. W ciągu całego roku towarzyszą jej happeningi, wystawy i warsztaty w największych miastach w Polsce. Tegoroczna kampania obejmie ponadto: akcję 365 reklamówek śmieci (www.365reklamoweksmieci.pl ), pokazy mobilnej wystawy edukacyjnej i prezentację nowego ośmiokąta edukacyjnego.
Listy papierowe i online
Ważną rolę w akcji odgrywa angażowanie w działania urzędów miast i gmin, przedszkoli i szkół, a najważniejszym punktem projektu jest konkurs na Najpiękniejszy List dla Ziemi. W kwietniu w placówkach oświatowych w całej Polsce dzieci piszą listy, w których namawiają dorosłych do proekologicznych działań. Trzecia edycja akcji wprowadza jednak pewną nowość, bo uczniowie swoje listy napiszą nie tylko na papierze z makulatury, ale też online, dzięki specjalnej aplikacji.
Warto dodać, że w dwóch poprzednich edycjach akcji wzięło udział 670 samorządów, 7 000 placówek oświatowych i 800 tys. uczniów. Więcej informacji można na listydlaziemi.pl.
Foto: mat. pras.