Wczoraj, 12 listopada w godzinach wieczornych dyżurny tyskiej policji przyjął zgłoszenie od rodziców 13-letniego chłopaka o jego zaginięciu. Chłopiec miał rano wyjść do szkoły – jednak do niej nie dotarł, a następnie nie powrócił do domu. Tyscy policjanci poszukiwania odznaczyli najwyższą kategorią i natychmiast przystąpili do zintensyfikowanych poszukiwań. Powiadomione zostały również inne jednostki policji z woj. śląskiego i nie tylko. Ze względu na zmrok, została podjęta decyzja o konieczności wezwania wsparcia w postaci strażaków. Do poszukiwań wezwane zostały jednostki z Tychów, Lędzin, Chełmu Śląskiego, Bojszów, Świerczyńca i Bierunia Starego. Po godzinie 19.40 wszystkie służby zebrały się pod Komendą Miejską Policji w Tychach gdzie odbyła się szybka odprawa. Strażacy otrzymali wytyczne i ruszyli do poszukiwań. Około godziny 21. dyżurny KMP Tychy otrzymał zgłoszenie od policjantów z Orzesza o odnalezieniu na ich terenie zaginionego chłopca. Poszukiwania zostały zakończone. Młodzieniec został przywieziony do Tychów i przekazany rodzicom.
Źródło: 112tychy.pl

