Wydanie książki autorstwa Piotra Zawadzkiego „GKS wiceMISTRZEM JEST! Opowieść o tyskiej drużynie wszech czasów” stało się okazją do zorganizowania dwóch spotkań z autorem w Muzeum Tyskim.
Na pierwsze zaproszeni zostali bohaterowie książki – piłkarze. Trzeba przyznać, że frekwencja dopisała, bo pojawiła się większość bohaterów tamtych lat. Byli także m.in. trener Antoni Piechniczek, który wspominał mecze z GKS, prezydent Andrzej Dziuba (były prezes GKS), Dariusz Kucowicz, syn nieżyjącego działacza GKS i PZPN, Rudolf Bugdoł, prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz dziennikarze, kibice, obecni piłkarze GKS, trenerzy, działacze…
Książka „GKS wiceMISTRZEM JEST” to historia kilku sezonów GKS Tychy, z czasów, kiedy zespół awansował do ekstraklasy, a w 1976 roku sięgnął po wicemistrzostwo kraju. To wyjątkowe wydawnictwo jest opowieścią przede wszystkim o ludziach: piłkarzach, trenerach, działaczach – twórcach tyskiego „cudu” piłkarskiego z lat 70., przeplataną barwnymi historiami, anegdotami, cytatami, wypowiedziami, wspomnieniami. W książce zamieszczono ponad 370 zdjęć i dołączono płytę z nagraniami z meczów GKS, jakie znajdują się w archiwum TVP Katowice.
Na drugie spotkanie zaproszono kibiców i sympatyków GKS. Podczas spotkań nie tylko wspominano wydarzenia sprzed lat, przeplatając je nagraniami z meczów GKS, mówiono także o przyszłości, w tym o budującym się Stadionie Miejskim.
Warto dodać, iż od poniedziałku książka będzie dostępna m.in. w sklepiku klubowym GKS na Tyskich Halach Targowych.
Foto: Łukasz Sobala









