W ramach trwającego właśnie Tygodnia Bibliotek, w filii nr 7 MBP Tychy odbyło się pasowanie na czytelnika „Witajcie w świecie książek”. – 12 dzieci z przedszkola „Maluszkowo”, w bardzo uroczysty sposób zostało czytelnikami naszej biblioteki – mówi Gabriela Ferdyn, kierownik filii nr 7 MBP Tychy. – W uroczystości uczestniczyły całe rodziny, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo – dodaje.
Co się działo? Dzieci przygotowały przedstawienie o znudzonej księżniczce, którą rozweseliło czytanie książek oraz złożyły przysięgę przed Królową Książką, że będą czytać i szanować książki. Również rodzice wykazali się znajomością literatury dla dzieci i bez błędu rozwiązali bardzo trudny test. Po zakończeniu uroczystości dzieci pierwszy raz wypożyczyły samodzielnie książki.
Fot. mat. pras. filii nr 7 MBP Tychy

