Będzie nowa nawierzchnia na Wiązowej

0
47

Rusza nowa inwestycja MZUiM. Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ul. Wiązowej. Za przebudowę odpowiadać będzie Przedsiębiorstwo Budowlano-Projektowe „Drokan-2” z Tychów. Umowę z wykonawcą podpisano 31 marca, a jej wartość to przeszło 800 tys. zł. Za tę kwotę dawna droga gruntowa ma zyskać nową asfaltową nawierzchnię na odcinku od ul. Katowickiej do ul. Jałowcowej – szerokość jezdni wyniesie 6 metrów. Dodatkowo, zaplanowano wyniesione skrzyżowania z kostki brukowej, a w ich rejonie i wzdłuż zabudowań powstanie jednostronny chodnik. Kostka brukowa pojawi się także na drodze, w miejscach, gdzie pod ziemią przebiega wodociąg . Chodzi o to, by w razie awarii zapewnić szybki dostęp do sieci. Wybrukowane zostaną również zjazdy do posesji, a nowa droga zostanie odwodniona.
Przebudowie ulegnie także sieć energetyczna. Zostanie ona poprowadzona pod ul Katowicką i z tego powodu w poboczu trzeba będzie wykonać komory przewiertowe. Zostaną one wygrodzone specjalnymi zaporami drogowymi. Piesi proszeni są o zachowanie ostrożności. Z kolei, na czas prac drogowych ul. Wiązowa będzie zamknięta dla ruchu samochodowego. W miarę możliwości zostanie udostępniony dojazd do posesji. Prace powinny zakończyć się w lipcu.
Fot. ARC