Karate: Dwa medale Twardowskiego

0
455

W hali MOSiR rozegrano jubileuszowe 20. Mistrzostwa Polski Oyama Karate w kata, czyli pokazach technik.
Mistrzostwa zorganizował Śląski Klub Karate Goliat w Katowicach oraz jego tyska sekcja. W zawodach wzięło udział prawie 200 zawodniczek i zawodników z ponad 30 klubów z całej Polski. Rywalizowano w 19 kategoriach – 13 kata bez broni i 6 kata z bronią (kobudo).
Śląskiego Goliata reprezentowało 17 zawodników, którzy zdobyli 9 medali – trzy złote, trzy srebrne i trzy brązowe medali – powiedziała trener Danuty Fyda-Granek. – trzech zawodników zdobyło podwójne medale. Goliat zajął trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Podczas tyskich mistrzostw wysokie umiejętności potwierdził tyszanin 16-letni Daniel Twardowski. Podopieczny Danuty Fydy-Granek zdobył złoty medal w kategorii kata i srebrny w kobudo. Ponadto z Tychów startowali Zuzanna Dobrzańska, Krzysztof Jaromin i Rafał Rosiek.
Fot. M. Giel