W dzisiejszym, drugim meczu I rundy play-off II ligi koszykarzy, GKS Tychy wygrał na wyjeździe z Doralem Nysa Kłodzko 71:68 i awansował do półfinału. Przed tygodniem tyszanie wygrali u siebie 68:53.
Gospodarze postawili podopiecznym Tomasza Jagiełki wysokie wymagania i już pierwsza kwarta, przegrana przez tyszan 12:22, pokazała, że o korzystny wynik nie będzie łatwo. Co prawda do przerwy GKS prowadził, ale kolejną kwartę wygrali rywale, natomiast ostatnia zakończyła się remisem i podobnie cały mecz – 59:59. O wyłonieniu zwycięzcy zadecydowała dogrywka, którą GKS wygrał 12:9. Najwięcej punktów zdobyli Tomasz Deja – 16 i Marceli Dziemba – 13.
Doral Nysa Kłodzko – GKS Tychy 68:71 po dogrywce (12:22, 21:7, 12:16, 14:14, d. 9:12).
GKS Tychy: Deja 16, Bzdyra 12 (2 za 3), Lemański 9 (1), Sebrala 4, Basiński 1 oraz Dziemba 13, Hałas 12 (2), Markowicz 2, Olczak 2.
Foto: Michał Giel

