Pierwsza porażka w sparingu

0
40

Piłkarze GKS Tychy przegrali pierwszy mecz sparingowy tej zimy. Tyszanie ulegli Odrze Opole 0:2.
Zespół Jana Żurka rozegrał bardzo słabe spotkanie, a po zawodnikach widać było trudy okresu najcięższych treningów. Tyszanom brakowało pomysłu na akcje ofensywne, a na domiar złego rywale w ataku potrafili dwukrotnie zaskoczyć formację obronną GKS.
Pierwszego gola tyszanie stracili w 39. min. Wówczas błąd Piotra Misztala i zaskoczenie Daniela Mąki wykorzystał Copik, który lekkim uderzeniem otworzył wynik spotkania. Po zmianie stron Odra zdobyła drugiego gola. Po niespełna godzinie gry Copik drugi raz wpisał się na listę strzelców. Tym razem obrońca gości uderzeniem z 10 metrów pokonał Marka Igaza.
GKS Tychy meczem z Odrą rozpoczął mały sparingowy maraton. Tyszanie w czwartek (06.02.) zmierzą się ze Skrą Częstochowa o godz. 17, a w sobotę (08.02.) z rezerwą Górnika Zabrze.
GKS Tychy – Odra Opole 0:2 (0:1).
GKS Tychy: I połowa: Misztal – Chomiuk, Kopczyk, Balul, Mączyński – Ruskovský, Zganiacz, Lesik, Dymowski (36. Mąka), Szczęsny – Dočekal.
II połowa: Igaz – Krajanowski, Kopczyk (76. Rutkowski; 88. Lesik), Masternak, Mączyński (76. Szumilas) – Grzybek, Gąsior, Žunić, Mąka (68. Biskup), Dzięgielewski – Smółka.