Zawodnicy GKS Tychy zapuszczają wąsy

0
46

Trwa ogólnoświatowa akcja społeczna „Movember”, która propaguje profilaktyczne badania pomagające wykrywać i zapobiegać chorobom, na które narażeni są mężczyźni. Ma ona na celu zwiększenie świadomości panów, jakie zagrożenia niesie za sobą rak prostaty i jąder oraz jak ważna jest profilaktyka i regularne badania. Statystyki pokazują, że rak prostaty dotyka przeważnie mężczyzn w średnim wieku, a rak jąder coraz młodszych, nawet dwudziestokilkulatków.  Szacuje się, że w 2010 roku na całym świecie na raka prostaty zmarło 256 tys. osób.
Do akcji społecznej włączyli się zawodnicy GKS Tychy. Przez cały miesiąc będą zapuszczać wąsy, gdyż nazwa „Movember” wzięła się od połączenia dwóch angielskich słów – moustache (wąsy) i november (listopad). Trzeba przyznać, że to dość oryginalny sposób na propagowanie profilaktyki, ale właśnie o to chodzi! Nietypowy wygląd ma być pretekstem do rozmowy na temat chorób i przypomnieniu społeczeństwu, jak ważna jest profilaktyka.
Warto dodać, że w akcję „Movember”, na całym świecie angażują się gwiazdy rozrywki oraz sportu, w tym m.in. Michael Owen, Jaromir Jagr czy George Parros. Więcej informacji na www.movember.com, a profil GKS Tychy można znaleźć TUTAJ.
Fot. mat. pras. Tyskiego Sportu