Cree: Grają i pomagają

0
28

Tyska grupa Cree ma swoją liczną grupę fanów. Nie wszyscy jednak wiedzą, że muzycy angażują się również w działalność charytatywną.
W działalność charytatywną muzycy angażują się od dawna. Ostatnio nawiązali współpracę z Fundacją Śląskie Hospicjum dla Dzieci. Zespół Cree jest jej ambasadorem. I co za tym, idzie podejmuje szereg przedsięwzięć, których celem jest pozyskiwanie środków finansowych dla małych pacjentów hospicjum. Muzycy organizują koncerty charytatywne. Niedawno wzięli udział w specjalnej sesji zdjęciowej. Każdą złotówkę ze sprzedaży najnowszej płyty „Wyjdź” przekazują na cele fundacji. Szykują się do wspólnej kampanii jednego procenta. Mają już wiele planów na kolejny rok.
Chłopcy są po prostu genialni. To co robią, zupełnie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania i marzenia – przyznaje Natasza Godlewska, prezes Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci.
Warto przy okazji dodać, że za całokształt swojej działalności muzycy w ostatnich dniach otrzymali statuetkę „Hanys Roku”. Uroczyste wręczenie odbędzie się 11 listopada w Rudzie Śląskiej. Gratulujemy Panowie!
Więcej czytaj w dzisiejszym wydaniu TT.
Fot. mat. pras. Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci