Ruszają „Pola nadziei”

0
59

W czwartek, 3 października, rusza w naszym mieście już dwunasta edycja „Pól Nadziei”.
W tym dniu, na placu przy Domu Hospicyjnym w Tychach (ul. Żorska), o godz. 10, odbędzie się inauguracja tej ogólnopolskiej akcji hospicyjnej. Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. Św. Kaliksta 1 w Tychach zaprasza wszystkich mieszkańców i przedstawicieli placówek oświatowych do wzięcia udziału. – Będzie nam bardzo miło, gdy w dużym gronie posadzimy cebulki żonkila, symbolu życia, nadziei i walki z chorobą nowotworową – mówi Justyna Rutkowska z tyskiego hospicjum. – Prosimy o przyniesienie ze sobą własnych cebulek żonkilowych – dodaje.
Ale to jeszcze nie koniec. W ramach tegorocznej akcji sadzenia żonkili przedstawiciele hospicjum będą zachęcać dzieci i młodzież do stworzenia wspólnej wystawy fotograficznej „Tyskie Pola Nadziei”. – Planujemy, że zostanie ona wyeksponowana wiosną i posłuży promocji idei opieki hospicyjnej na terenie miasta Tychy. Więcej szczegółów nie możemy na razie zdradzać – przyznaje Justyna Rutkowska.
Fot. ARC