Hokej: Jutro towarzysko z Cracovią. Komunikat PZHL

0
54

Od jutra 6.09  rusza seria meczów towarzyskich przed startem sezonu 2013/14. GKS Tychy podejmie Comarch Cracovię, a mecz rozpocznie się o godz. 18. Bilety  – 5 zł – będzie można nabyć w kasach od godz. 16.30. We wtorek, 10.09, GKS zmierzy się z MMKS Podhale (godz. 18).
Po ostatnim posiedzeniu zarząd PZHL podjął kolejne decyzje dotyczące rozgrywek hokejowej ligi. Ustalono, iż inuguracyjny mecz JKH GKS Jastrzębie – Polonia Bytom, zostanie rozegrany 13 września. Pełna kolejka odbędzie się 20 września.
W komunikacie czytamy także, iż rozgrywki najwyższej klasy rozgrywkowej w hokeju na lodzie w sezonie 2013/2014 będą zarządzane przez PZHL, a organizowane pod marketingową nazwą „Polska Hokej Liga”, z zachowaniem opracowanego logotypu i znaku graficznego. Ponadto rozgrywki organizowane będą na zasadach dotychczasowych regulaminów PZHL.
Stwierdzono również m.in., iż po sezonie 2013/2014 r. z Polskiej Hokej Ligi nie spada żadna drużyna, wpisowe do rozgrywek wynosi 15 tys. zł i winno zostać wpłacone przez kluby do dnia 10 września 2013 r. Wysokość „dzikiej karty” została określona na kwotę 100.000 zł netto i winna zostać zapłacona w dwóch równych ratach, odpowiednio do dnia 10 września 2013 r. oraz 30 listopada 2013 r.
Terminarz rozgrywek poznamy 11.09.