W sobotę, 7 września, o godz. 15.00, Muzeum Miejskie w Tychach (sala ekspozycyjna, przy ul. Katowickiej 9) zaprasza na finisaż wystawy „Dostał Jacek Elementarz… Szkolnictwo w Tychach w XX wieku”. W ramach imprezy zaplanowano spotkanie z tyskimi nauczycielkami i bibliotekarkami: Mariolą Freiherr – Trukałą z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2, Renatą Saks z Zespołu Szkół nr 5 oraz Justyną Górnikowską z Zespołu Szkół nr 4.
Przypomnijmy, na wystawie „Dostał Jacek Elementarz… Szkolnictwo w Tychach w XX wieku” można zobaczyć m.in. świadectwa szkolne, zeszyty i podręczniki uczniów, przybory szkolne, fatuszki, tarcze, tyty pierwszoklasistów, pomoce naukowe oraz zaaranżowaną salę klasową i pokój higienistki.
Ekspozycja otwarta będzie do 28 września. Wstęp wolny!
Fot. materiały prasowe Muzeum Miejskiego w Tychach.

