Pierwsza wygrana Fornalika

0
510

Tomasz Fornalik poprowadził GKS Tychy do pierwszej wygranej. Tyszaniepokonali na  2:0 wyjeździe Puszczę Niepołomice.
Pierwszy mecz pod wodzą Tomasza Fornalika tyszanie rozegrali w trzech tercjach, po 40 minut każda. W składzie GKS nie zabrakło zawodników testowanych, którzy starają się o angaż w pierwszoligowcu. Było ich aż… 16.
Początek gry należał do tyszan, którzy już na początku gry mogli objąć prowadzenie. Ładnym strzałem z dystansu popisał się Mateusz Bukowiec, ale piłkę na rzut rożny wybił bramkarz gości. Także gospodarze mieli swoje okazje, które jednak kończyli niecelnymi strzałami, bądź na posterunku był Marek Igaz.
W drugiej tercji pojawił się inny skład GKS, który także nie zdominował gry. Puszcza grała bardzo ambitnie. Okazji bramkowych było mniej niż w pierwszej tercji, żadna z drużyn ich jednak nie wykorzystała. Ostatnia część gry należała już do GKS Tychy, a podopiecznym Tomasza Fornalika wystarczyło niespełna 60 sekund, aby zdobyć dwa gole. W 112. min. Mateusz Bukowiec otworzył wynik uderzeniem z najbliższej odległości, a chwilę później strzałem z linii pola karnego prowadzenie GKS podwyższył wychowanek APN GKS Tychy – Mateusz Grzybek.
Kolejny mecz sparingowy GKS Tychy rozegra w środę, kiedy to w Wodzisławiu Śląskim spotka się ze Zniczem Pruszków.
Puszcza Niepołomice – GKS Tychy 0:2 (0:0, 0:0, 0:2). Bramki Bukowiec (112.), Grzybek (113.).
GKS Tychy: (I tercja) Marek Igaz – Piotr Mastalerz, Tomasz Balul, Krzysztof Cegiełka, Michał Suda, Damian Szczęsny, Piotr Koman, Damian Czupryna, Dawid Dzięgielewski, Paweł Smółka, Adam Imiela.
(II tercja) Maciej Budka – Damian Krajanowski, Łukasz Kopczyk, Szymon Sadowski, Kamil Łączek, Łukasz Małkowski, Ivica Žunić, Peter Hoferica, Wojciech Król, Patryk Bryła, Krzysztof Bizacki.
(III tercja) Dawid Mieczkowski – Damian Krajanowski (100. Piotr Mastalerz), Mariusz Masternak, Karol Ziąbki, Adrian Chomiuk, Paweł Król, Mateusz Grzybek, Mateusz Wawoczny, Peter Hoferica (100. Michał Łęszczak), Daniel Sobas, Mateusz Bukowiec.
Na zdjęciu : Adrian Chomiuk przedłużył  kontrakt z GKS na kolejny sezon.