18 maja w Gostyni, w okolicach ul. Tęczowej odbędzie się coroczna inscenizacja Bitwy Wyrskiej. Impreza upamiętnia walki, jakie toczyły się pomiędzy Wyrami i Gostynią w dniach 1-3 września 1939 r. Licząca ok. 45 tysięcy żołnierzy Grupa Operacyjna „Śląsk” stawiała tu opór oddziałom Wermachtu. W walkach po obu stronach brało udział kilkanaście tysięcy żołnierzy.
Inscenizacja bitwy, zwiedzanie schronu bojowego, pokazy Wojska Polskiego, stoiska militarne i gastronomiczne – to niektóre z punktów programu. Impreza rozpocznie się o godz. 13.30, zakończenie planowane jest na godz. 21.
Więcej informacji na stronie http://bitwawyrska.profort.org.pl

