W Tychach odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. W środę, 10 kwietnia – w trzecią rocznicę katastrofy – o godz. 18. w kościele pw. Świętej Rodziny będzie odprawiona msza święta w intencji ojczyzny oraz ofiar. Po mszy uczestnicy zgromadzenia przemaszerują w okolice krzyża przy ul. Grota Roweckiego. Tam zostaną zapalone znicze, będzie odczytany apel, następnie będzie czas na modlitwę i pieśni patriotyczne.
Organizatorem uroczystości jest Klub Gazety Polskiej w Tychach.
Natomiast 20 kwietnia w parafii pw. św. Krzysztofa nastąpi odsłonięcie pomnika poświęconego ofiarom katastrofy smoleńskiej. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą o godz. 15. Osłonięcie pomnika, złożenie kwiatów i przemówienia zaplanowane są na godz. 16.15.

