Konkurs na piosenkę hospicyjną

0
26

We wtorek, 9 kwietnia, o godz. 17:00, w tyskim Teatrze Małym odbędzie się druga edycja Festiwalu Tyskiej Nadziei. Wstęp wolny.
W tym roku przebiegnie on pod hasłem „Empatia – bliskie spotkanie z chorym i jego rodziną”.
– Ideą Festiwalu jest propagowanie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży poprzez artystyczny rozwój – stworzenie hospicyjnej piosenki w drodze konkursowej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Autorem tekstu, kompozytorem i wykonawcą mogą być różne osoby, ale mają to być uczniowie danej szkoły. Warunkiem udziału w konkursie jest napisanie (muzyka i tekst) oraz wykonanie piosenki w języku polskim. Gatunek muzyczny jest dowolny. Festiwal jest imprezą w ramach Ogólnopolskiej Hospicyjnej Akcji „Pola Nadziei” – wyjaśnia Justyna Rutkowska ze Społecznego Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach.
Sześciu wykonawców
Do udziału w tegorocznym konkursie zgłosiło się sześć tyskich placówek oświatowych. Wśród nich: Szkoły Podstawowe nr 10, 37, Gimnazjum nr 3, Zespół Szkół nr 7, Zespół Szkół Sportowych i I Liceum Ogólnokształcące im. L. Kruczkowskiego.
– Wszelkie inicjatywy tyskiego hospicjum cieszą się u nas dużą popularnością. W czasie I Festiwalu Tyskiej Nadziei nasi uczniowie odnieśli sukces i zajęli drugie miejsce. Na tegoroczną edycję uczennice Barbara Dąbrowska i Monika Poraj przygotowały piosenkę „Nie jesteś sam”. Mamy nadzieję, że spodoba się jurorom i widowni – mówią nauczycielki Dominika Palka i Marta Małyszek-Kamińska z Zespołu Szkół nr 7 w Tychach.
Kosmetyki i statuetki
Warto dodać, że organizator konkursu (tyskie hospicjum) planuje nagrać i wydać płytę z najlepszymi piosenkami zgłoszonymi na festiwal. – Statuetki dla zdobywców trzech pierwszych miejsc oraz dla laureata nagrody publiczności wykonała charytatywnie tyska artystka Gabriela Kiełczewska-Słowikowska. Kosmetyki dla wszystkich uczestników ufundował tyski oddział Oriflame. Wszystkim serdecznie dziękujemy – dodaje Justyna Rutkowska.
Fot. ARC/M.Giel