Siatkarki TKS w finale

0
81

Siatkarki TKS Tychy bez problemów wywalczyły awans do finałowej fazy play off. Podopiecznie Jacka Barana i Krzysztofa Pałki pokonały w trzydniowych zawodach półfinałowych, rozegranych w sali Gimnazjum nr 3, CKiS Maraton Krzeszowice 3:1 (25:23, 25:14, 19:25, 25:17), a dzisiaj 3:0 (25:8, 25:11, 25:21) PBS Bank Sanoczanka Sanok.
– Ostatni mecz był jednostronnym widowiskiem – powiedział trener Jacek Baran. – Nasze dziewczyny przewyższały rywalki pod każdym względem. Teraz czeka nas turniej finałowy, na który pojedziemy do Olsztyna. W czterech finałowych zawodach walczą po cztery drużyny. Mistrz awansuje bezpośrednio do II ligi, ale szansę mają także wicemistrzowie, którzy szukać jej będą w barażach ze spadkowiczami.
TKS: Skrzypczak, Bojdoł, Kliza, Kwaśny, Chmielińska, Gawrylak, Widłok, Cichocka, Radziwon, Chłopik (L).
Foto: Michał Giel