"Perły Samorządu" Gazety Prawnej: Prezydent Tychów nagrodzony

0
16

W rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Perły Samorządu” prezydent Tychów zajął trzecie miejsce w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców. Andrzeja Dziubę wyprzedzili prezydent Poznania Ryszard Grobelny i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
Wyniki rankingu za rok 2012 ogłoszono w czwartek (17 stycznia) podczas gali finałowej w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.
Prace nad rankingiem trwały od kilku miesięcy. W tym czasie przedstawiciele Gazety Prawnej zbierali informacje od poszczególnych samorządów. Przy wyborze najlepszych prezydentów, burmistrzów i wójtów oceniano m.in. inicjatywy społeczne, aktywność w sieci, w mediach oraz w strukturach samorządowych, łatwy dostęp urzędu dla petentów w tym e-urząd i dostosowanie go dla niepełnosprawnych, liczbę złożonych wniosków o finansowanie zewnętrzne (i liczbę pozytywnie rozpatrzonych).
Zajęcie tak znakomitego miejsca w rankingu najlepszych prezydentów to dla mnie ogromne wyróżnienie. Zwłaszcza, że znalazłem się w towarzystwie włodarzy największych i najprężniej rozwijających się polskich miast – mówi Andrzej Dziuba.
W sumie w całej Polsce uhonorowano pięciu najlepszych prezydentów, dziesięciu burmistrzów i piętnastu wójtów. Wyróżniono także pięć gmin wiejskich, dziesięć miast poniżej 100 tys. mieszkańców i piętnaście miast powyżej 100 tys mieszkańców, wyróżniających się działalnością w zakresie inwestycji infrastrukturalnych, ochrony środowiska, turystki, sportu i rekreacji.
Foto: Eliza Madej