Tyski Asyż

0
102

Szlakiem tyskich kościołów to cykl wycieczek organizowanych przez Muzeum Miejskie w Tychach. Drugie spotkanie – Tyski Asyż – odbędzie się w sobotę, 5 stycznia, o godz. 11.00 w klasztorze i kościele św. Franciszka i św. Klary przy ul. Paprocańskiej 90. Uczestnictwo w wycieczce jest bezpłatne.

Wycieczki organizuje Agnieszka Szymula z Działu Etnologii tyskiego muzeum. Inauguracja cyklu miała miejsce 20 października 2012 roku w kościele pw. św. Marii Magdaleny.

Podczas styczniowego spotkania po powstającym kościele i klasztorze oprowadzą: o. Wawrzyniec Jaworski  – członek Komisji Budowlano-Artystycznej Prowincji Klasztornej, od 1999 r. budowniczy kościoła i klasztoru w Tychach; a także tyszanin Stanisław Niemczyk – architekt, projektant kościoła i klasztoru Zakonu Braci Mniejszych (Franciszkanów) w Tychach, a także kościołów: Świętego Ducha w Tychach, Miłosierdzia Bożego w Krakowie, Jezusa Chrystusa w Czechowicach-Dziedzicach. Laureat Honorowej Nagrody SARP, Architekt Roku 1998. W 2000 uhonorowany przez Jana Pawła II „Pro Ecclesia et Pontifice”.

Fot. Maria Lipok-Bierwiaczonek/ Materiały Prasowe tyskiego muzeum