Taryfa Pomarańczowa – zmiany od 9 grudnia

0
21

Od 9 grudnia obsługę Szybkiej Kolei Regionalnej Tychy Lodowisko – Sosnowiec Główny przejmą Koleje Ślaskie. Nowy przewoźnik zawiera nową umowę Z MZK Tychy w sprawie Taryfy Pomarańczowej. Wiemy już, że nastąpią w niej zmiany.
Przewidywane ceny nowych biletów pomarańczowych to:
Normalny jednorazowy – 4 zł (obecnie 3,60 zł)
Normalny miesięczny – 110 zł (obecnie 112 zł)
Zostanie też wydłużona trasa, na jakiej będzie można podróżować z biletem pomarańczowym.  Do tej pory był ważny tylko do stacji Katowice, od 9 grudnia będzie to stacja  Szopienice Południowe. Zmieni się też szata graficzna biletów oraz wykaz osób uprawnionych do przejazdów ulgowych. O szczegółach poinformujemy wkrótce.
Bilety pomarańczowe w obecnych cenach i szacie graficznej będą sprzedawane do 8 grudnia i tylko do tego dnia będą ważne w pociągach. Niewykorzystane bilety jednorazowe będzie można wymienić na bilety MZK Tychy w kolekturze biletowej na ul. Bocheńskiego 4 do dnia 17 grudnia. Z kolei pasażerowie, którzy wykupili pomarańczowe bilety okresowe z terminem ważności przekraczającym datę 8 grudnia, będą mogli składać wnioski o zwrot należności za brak możliwości ich wykorzystania po tym terminie. Wnioski będzie można składać w Centrum Obsługi Pasażerów MZK w Tychach przy al. Piłsudskiego 12 w terminie od 10 do 17 grudnia (wniosek będzie dostępny na stronie internetowej www.mzk.pl).
Po 17 grudnia z zakupionych uprzednio i niewymienionych starych biletów pomarańczowych będzie można korzystać wyłącznie w autobusach i trolejbusach MZK Tychy, w granicach administracyjnych miasta .
Nowe bilety Taryfy Pomarańczowej będzie można nabyć poprzez kanały dystrybucji Kolei Śląskich i w biletomatach na stacjach kolejowych.
Uwaga:
Ponieważ otrzymaliśmy liczne sygnały od mieszkańców miasta, że są trudności z zakupem starych (tj. obowiązujących do 8 grudnia) biletów pomarańczowych w kioskach, przypominamy że zawsze można je zakupić w automatach biletowych na przystankach: Tychy Lodowisko, Tychy Grota Roweckiego, Tychy Bielska i Tychy Zachodnie. Można je też nabyć w Centrum Obsługi Pasażera MZK Tychy przy ul. Piłsudskiego 12 oraz w kolekturze biletowej MZK Tychy na Hotelowcu.
 
Foto: Eliza Madej/ARC