Na Serdecznej i Oświęcimskiej

0
62

Dobiega końca budowa połączenia dwóch tyskich ulic, Serdecznej i Oświęcimskiej. W ramach zadania wybudowana została droga główna o długości niespełna 830m oraz dwie drogi dojazdowe (700m i 600m). Nie oznacza to jednak końca prac w tym rejonie.
Niedawno rozstrzygnięto przetarg na budowę ronda, poprzez które odbywać się będzie wjazd na nowy łącznik od strony ul. Oświęcimskiej. Jednocześnie rondo zapewni dojazd do fabryki Fiat Auto Poland.  Wykonawcą inwestycji została firma JKM Sp. z o.o. z Mikołowa. Umowę podpisano 14 listopada, jej wartość to około 1 770 000 zł. Prace mają zakończyć się w lutym 2013r. Jest to pierwszy etap szerszego zadania pod nazwą: „Budowa bezkolizyjnego węzła drogowego w rejonie ul. Turyńskiej i ul. Oświęcimskiej wraz z przebudową ul. Oświęcimskiej w Tychach”.
Więcej na www.mzuim.tychy.pl
Fot. Materiały Prasowe MZUiM Tychy