Muzeum Miejskie zaprasza 7 listopada do swojej sali ekspozycyjnej przy ul. Katowickiej 9 na otwarcie wystawy „Archiwum Metropolis – odsłona pierwsza”.
Prezentowana w Muzeum Miejskim wystawa jest częścią „Projektu Metropolis”, realizowanego przez Fundację Imago Mundi z Krakowa. Złożona jest ona z kilku symultanicznych projekcji (slide-show), stanowiących reprezentatywny wybór z poszukiwań w archiwach przez Mikołaja Długosza, Wojciecha Nowickiego, Matteo Terzaghiego, Łukasza Trzcińskiego i Marco Zurchera.
Wystawę można oglądać do 28 listopada. Wstęp jest wolny.
