Eliminacje Mistrzostw Europy U-17: Awans Polaków

0
250
Reprezentacja Polski U-17 (rocznik 1996) przegrała 0-1 (0-0) z Hiszpanią w swoim ostatnim meczu I rundy eliminacji do mistrzostw Europy rozgrywanym w Bułgarii. Mimo porażki „biało-czerwoni” awansowali do kolejnej fazy eliminacyjnej z pierwszego miejsca. Całe spotkanie rozegrał zawodnik Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy Mateusz Grzybek!
– Jestem dumny z postawy chłopaków na boisku oraz zaangażowania wszystkich w te mecze zarówno zawodników jak i całego sztabu – powiedział wczoraj po meczu w rozmowie telefonicznej trener kadry Robert Wójcik.
24 października 2012, 15:00 – Stara Zagora
Polska 0-1 Hiszpania
Pedro Chirivella 68 (k)
Polska: 1. Maksymilian Stryjek – 17. Arkadiusz Najemski, 5. Paweł Bochniewicz, 18. Karol Hallmann, 2.Adrian Bielawski – 4. Mateusz Grzybek, 14. Michał Gałecki, 7. Robert Bartczak, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 15. Krzysztof Szewczyk (46, 16. Błażej Chouwer) – 11. Dawid Kownacki (74, 9. Kamil Anczewski).
Hiszpania: 13. Estanislao Igor Marcellán – 2. Antonio Marín, 4. Xavier Quintillá, 5. Rodrigo Tarín, 3. Juan Manuel García – 6. Joaquín Fernández, 12. Pedro Chirivella, 8. Yelko Pino (74, 14. Aleix Febas) – 7. Adama Traoré, 9. José Ángel Pozo, 11. Roberto Nú?ez (80, 10. Javi García).
żółte kartki: Szewczyk, Bielawski, Hallmann – Pozo.
sędziował: Kevin Clancy (Szkocja).
W drugim spotkaniu w grupie 4 Bułgaria wygrała z Azerbejdżanem 4-1. Tym samym Polska reprezentacja awansowała do dalszej fazy eliminacji.