Koszykarze na start!

0
99

Już w najbliższą sobotę, 6 października koszykarze GKS Tychy rozpoczną bój o pierwsze punkty w sezonie 2012/13. W inauguracyjnym meczu grupy B II ligi mężczyzn, tyszanie zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Prudnik.
– Wierzę, że jesteśmy dobrze przygotowani do nowego sezonu – mówi trener Tomasz Jagiełka. – Za nami dwa miesiące ciężkich przygotowań, podczas których rozegraliśmy jedenaście meczów sparingowych. W próbie generalnej pokonaliśmy WKK Wrocław 67:60. Teraz łapiemy świeżość i już nie możemy się doczekać pierwszego meczu.
W inauguracyjnym spotkaniu rywalem GKS będzie Pogoń Prudnik. – Zaczynamy z wysokiego „C”, bo Pogoń to absolutna czołówka ligi i rzadko przegrywa u siebie – dodaje trener Jagiełka. – Poza tym w Prudniku wszyscy żyją koszykówką. My jednak też mamy mocny zespół, w którym doszło tylko do kosmetycznych zmian. W kadrze mamy doświadczonych i ogranych zawodników. Wszystko zweryfikuje parkiet.
Cele na nowy sezon? – Walka o zwycięstwo w każdym meczu i awans do fazy play-off, czyli uplasowanie się w pierwszej siódemce ligi. Stać nas na to, chociaż nasza grupa jest najsilniejsza ze wszystkich II lig – zwraca uwagę Tomasz Jagiełka.
Natomiast pierwszy mecz w tyskiej Hali Sportowej zostanie rozegrany w sobotę, 13 października o godzinie 19, a rywalem GKS będzie Alba Chorzów. Wstęp na wszystkie domowe mecze będzie wolny, dlatego już teraz serdecznie zapraszamy!