Prezydent Andrzej Dziuba spotkał się z zawodnikami tyskiej drużyny futbolu amerykańskiego Tychy Falcons i pogratulował im awansu do pierwszej ligi.
Falconsi zapewnili sobie awans już 23 września, pokonując w półfinałowym spotkaniu drugiej ligi Królewskich Warszawa. – To duży sukces, który nie tylko bardzo mnie cieszy, ale pokazuje ciężką pracę i konsekwencję we wspinaniu się na szczyt sportowej kariery – mówił prezydent. – Trzymam kciuki i wierzę, że tyskie „Sokoły” utrzymają się w gronie najlepszych drużyn futbolu amerykańskiego w Polsce.
Prezydent podarował Sokołom piłkę do futbolu amerykańskiego, a oni odwdzięczyli się wręczając mu zdjęcie pełnego składu drużyny z ostatniego meczu.
W tym sezonie Tychy Falcons mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie, 6 października, gdy zagrają mecz o mistrzostwo Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II, przeciwko drużynie Tytani Lublin.
Foto: Eliza Madej
Falconsi zapewnili sobie awans już 23 września, pokonując w półfinałowym spotkaniu drugiej ligi Królewskich Warszawa. – To duży sukces, który nie tylko bardzo mnie cieszy, ale pokazuje ciężką pracę i konsekwencję we wspinaniu się na szczyt sportowej kariery – mówił prezydent. – Trzymam kciuki i wierzę, że tyskie „Sokoły” utrzymają się w gronie najlepszych drużyn futbolu amerykańskiego w Polsce.
Prezydent podarował Sokołom piłkę do futbolu amerykańskiego, a oni odwdzięczyli się wręczając mu zdjęcie pełnego składu drużyny z ostatniego meczu.
W tym sezonie Tychy Falcons mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie, 6 października, gdy zagrają mecz o mistrzostwo Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II, przeciwko drużynie Tytani Lublin.
Foto: Eliza Madej

