W SDK Tęcza otwarta została wystawa „Sybiracy – świadkowie historii”. Zorganizowało ją tyskie Koło Związku Sybiraków.
Wystawa jest poświęcona pamięci tragicznej historii setek tysięcy Polaków i ich rodzin wywożonych w ramach prowadzonych represji i zsyłki do Związku Radzieckiego. Przedstawia losy czterdziestu świadków historii, którzy doświadczyli takiego losu.
Na tablicach umieszczone są ich krótkie notki biograficzne wraz z charakterystycznymi dokumentami i zdjęciami. Są też informacje historyczne. Ekspozycja czynna będzie do 28 września. Do południa mogą ją odwiedzać zorganizowane grupy szkolne a od 15.00 – 18.00 wszyscy.
Foto: Marek Ciszak
Wystawa jest poświęcona pamięci tragicznej historii setek tysięcy Polaków i ich rodzin wywożonych w ramach prowadzonych represji i zsyłki do Związku Radzieckiego. Przedstawia losy czterdziestu świadków historii, którzy doświadczyli takiego losu.
Na tablicach umieszczone są ich krótkie notki biograficzne wraz z charakterystycznymi dokumentami i zdjęciami. Są też informacje historyczne. Ekspozycja czynna będzie do 28 września. Do południa mogą ją odwiedzać zorganizowane grupy szkolne a od 15.00 – 18.00 wszyscy.
Foto: Marek Ciszak

