Przynieś kasetę VHS do… muzeum

0
74
Stare taśmy VHS i zdjęcia rodzinne posłużą do stworzenia nowej pracy artystycznej w ramach projektu Metropolis. Każdy może się włączyć – wystarczy przyjść na spotkanie w Muzeum Miejskim w Tychach w najbliższy czwartek.
Tyskie muzeum miejskie jest jednym z partnerów organizacyjnych projektu Metropolis. W jego ramach poszukiwane są nagrania utrwalone na kasetach VHS ukazujące Górny Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie. Nagrania staną się inspiracją do stworzenia nowej pracy artystycznej.
Wśród twórców projektu znalazł się Mikołaj Długosz, jeden z najciekawszych artystów wizualnych w Polsce. Spotkanie z nim odbędzie się 13 września (czwartek) o godz. 15.30 w siedzibie Muzeum Miejskiego w Tychach przy Placu Wolności 1.
W spotkaniu może uczestniczyć każdy, kogo interesuje m.in. jak powstają wystawy, filmy eksperymentalne, instalacje w miejskiej przestrzeni czy skąd biorą się pomysły na prace artystów współczesnych. Osoby, które przyjdą na spotkanie w muzeum proszone są o zabranie ze sobą kaset VHS oraz zdjęć z rodzinnych albumów (fotografie mogą być również w formie cyfrowej). Zebrany materiał będzie elementem pracy Mikołaja Długosza.
Wstęp wolny.
Foto: Eliza Madej