Kolejna nagroda za „Wielką wodę”

0
38

Kolejny sukces tyszanina w międzynarodowym konkursie fotograficznym: Artur Jastrzębski zdobył 1 miejsce w kategorii „Editorial: Environmental Non-Pro” w International Photography Awards 2012.
IPA to jeden z największych światowych konkursów fotograficznych. W tym roku swoje prace zgłosiło prawie 15 tysięcy fotografów ze 103 państw. Nagrody są przyznawane w kilku głównych kategoriach (reklama, architektura, książki, prasowe, artystyczne, natura, ludzie), z których każda ma swoje podkategorie.
Tyszanin Artur Jastrzębski zdobył I nagrodę w kategorii „Zdjęcie prasowe: Żywioły” w klasyfikacji fotografów amatorów (osobno klasyfikowane są pracę amatorów i fotografów zawodowych). – Jest to trochę sztuczny podział, ponieważ przez fotografów zawodowych rozumie się tych, którzy są zatrudnieni na etatach w agencjach i czasopismach – wyjaśnia Artur Jastrzębski. – Natomiast wielu znakomitych fotografów pracujących „na własną rękę” zgłasza swoje prace jako amatorzy.
Nagrodzona fotografia pochodzi z cyklu „Wielka woda w Paprocanach”, który powstał podczas powodzi w 2010 roku, kiedy woda z jeziora zalała teren ośrodka. Zdjęcia z tego cyklu były już wielokrotnie nagradzane, m.in. w konkursach Tychy Press Photo (2011), Śląska Fotografia Prasowa (2010), Miesiąc Fotografii w Krakowie (2011).
Te i inne zdjęcia można obejrzeć w galerii autora na stronie www.jastrzebski.tychy.pl .
Galeria zdjęć nagrodzonych w International Photography Awards 2012 – tutaj.
Zdjęcie: Artur Jastrzębski