Bezbramkowy remis z Polonią Bytom

0
33
Piłkarze GKS Tychy bezbramkowo zremisowali w „Małych Derbach Śląska” z Polonią Bytom w meczu 5. kolejki I ligi. Tyszanie z dorobkiem trzech oczek zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.
Początek meczu należał zdecydowanie do tyszan, którzy już w drugiej min. mieli dobrą okazje bramkową. Z rzutu wolnego uderzał Piotr Rocki, ale trafił w mur. Kilka minut później ładną akcję przeprowadził ponownie Rocki, dośrodkował na głowę Jakuba Bąka, ale ten chybił. Groźnie, jednak niecelnie uderzali także Babiarz i Kupczak. Goście najlepszą okazję zmarnowali w 42. min. kiedy to piłka minimalnie minęła bramkę Misztala.
Po przerwie dalej przeważał GKS, a ataki podopiecznych Piotra Mandrysza były składniejsze dzięki wejściu na boisko Krzysztofa Bizackiego. Po godzinie gry kapitalną okazję miał Kupczak – jego strzał głową z trzech metrów nie trafił celu. Wcześniej, chyba najlepszą okazję w tym meczu, zmarnował Bąk
.Kwadrans przed końcem ładny strzał z dystansu oddał Wawoczny, ale także minimalnie niecelny. Tyszanie bezbramkowo zremisowali z bytomską Polonią, która była wspierana przez 200-osobową grupę kibiców. Oba zespoły zajmują dwa ostatnie miejsca I ligi – GKS z trzema oczkami, Polonia z jednym. Warto zaznaczyć, że dzięki współpracy Stowarzyszeń „Tyski Fan” i Sportowe Tychy spotkanie obejrzała 50-osobowa grupa zawodników UKS GKS Tychy. Młodzi piłkarze na pewno z wyniku zadowoleni być nie mogli, jednak w przyszłości to właśnie oni mogą tworzyć człon zespołu GKS Tychy.
GKS Tychy – Polonia Bytom 0:0.
GKS: Misztal – Mańka (76. Chomiuk), Kopczyk, Balul, Mączyński – Bąk (66. Wawoczny), Babiarz, Kupczak, Bukowiec (46. Bizacki), Rocki – Jarka.
Fot. Łukasz Sobala