Tyszanki w czwórce najlepszych zespołów w Polsce

0
45

W odbywającym się w nadmorskim Dźwirzynie finale Pucharu ZPRP w piłce ręcznej dziewcząt (rocznik 1999) rewelacyjnie spisują się zawodniczki MOSM Tychy prowadzone przez trenerów Krzysztofa Willema i Agnieszkę Żogałę-Jeglińską.
W grupie eliminacyjnej tyszanki odniosły cztery zwycięstwa. Wygrały z Legnicą 22:16, Olimpem Grodków 24:17, Ochotą Warszawa 22:10 oraz z MTS Kwidzyn 19:6. W czwartkowym ćwierćfinale, po zaciętym meczu, pokonały bardzo dobry zespół z Jeleniej Góry 23:22 i tym sposobem weszły do strefy medalowej.
Ewentualne zwycięstwo w dzisiejszym meczu półfinałowym z Varsovią Warszawa daje możliwość walki o tytuł mistrzyń Polski. W drugim półfinale zagrają MTS Kwidzyn i Ruch Chorzów. Wszystko rozstrzygnie się w sobotę w godzinach popołudniowych.