Pół godziny trwała dzisiejsza pikieta przed zakładem Fiat Auto Poland, zorganizowana przez działaczy zakładowej „Solidarności”. Wzięło w niej udział kilkuset pracowników.
– Cieszymy się, że załoga tak licznie uczestniczyła w pikiecie, że systematycznie przełamywane są bariery strachu przez pracowników – powiedziała Wanda Stróżyk, przewodnicząca Solidarności w zakładach Fiat Auto Poland. – Protestujemy przeciwko łamaniu praw pracowniczych i związkowych przez pracodawcę. Pracowniczych, bo nie rozmawia z nami na temat podwyżki wynagrodzeń, a to jest jego obowiązkiem, a związkowe, bo mamy do czynienia z dyskryminacją związkowców w naszym zakładzie. Dlatego załoga żąda od nas działań. Jeśli sytuacja się nie poprawi, niebawem zorganizujemy kolejne pikiety i akcje protestacyjne.
Foto: Michał Giel
– Cieszymy się, że załoga tak licznie uczestniczyła w pikiecie, że systematycznie przełamywane są bariery strachu przez pracowników – powiedziała Wanda Stróżyk, przewodnicząca Solidarności w zakładach Fiat Auto Poland. – Protestujemy przeciwko łamaniu praw pracowniczych i związkowych przez pracodawcę. Pracowniczych, bo nie rozmawia z nami na temat podwyżki wynagrodzeń, a to jest jego obowiązkiem, a związkowe, bo mamy do czynienia z dyskryminacją związkowców w naszym zakładzie. Dlatego załoga żąda od nas działań. Jeśli sytuacja się nie poprawi, niebawem zorganizujemy kolejne pikiety i akcje protestacyjne.
Foto: Michał Giel

