Zmiana organizacji ruchu na DK1

0
62
W  związku z przebudową ul. Beskidzkiej (DK1/DK86) w Tychach w dniach 16-20 kwiecień (poniedziałek – piątek) zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu na dwóch odcinkach:
1. 1100-metrowym od Lasu Murckowskiego (rejon ulicy Za Drogą i Paproci) do węzła z S1. Planowane jest czasowe wyłączenie z ruchu jezdni zachodniej dla kierunku do Bielska Białej. Ruch będzie odbywał się po jednym pasie w każdym kierunku po jezdni wschodniej. W miejscu robót dodatkowo zostanie ograniczona prędkość do 50 km/h. Wyłączenie całej jezdni zachodniej umożliwi wykonawcy rozpoczęcie kompleksowej wymiany konstrukcji nawierzchni.
2. 650 – metrowym od skrzyżowania z ulicą Niepodległości do skrzyżowania z ul. Przemysłową. Planowane jest czasowe wyłączenie z ruchu jezdni wschodniej dla kierunku do Katowic. Ruch będzie odbywał się po jednym pasie w każdym kierunku po jezdni zachodniej. W miejscu robót dodatkowo zostanie ograniczona prędkość do 50 km/h, z wyłączeniem rejonu wiaduktu nad torami PKP gdzie prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h z uwagi na obustronne zawężenie jezdni do 6m dla obu pasów. Wyłączenie całej jezdni wschodniej umożliwi wykonawcy rozpoczęcie kompleksowej wymiany konstrukcji nawierzchni oraz rozbiórkę części wschodniej wiaduktu a następnie budowę nowego obiektu.
Na odcinku od mostu nad Gostynką do węzła ul. Sikorskiego organizacja ruchu pozostanie bez zmian, tj. wyłączenie z ruchu jezdni zachodniej – kierunek do Bielska-Białej. Pojazdy od strony Katowic poruszają się jezdnią wschodnią, gdzie ruch odbywa się po jednym pasie w każdym kierunku z wykorzystaniem w rejonie ul. Targiela wybudowanej drogi tymczasowej tzw. by-passu. Wyłączenie całej jezdni zachodniej umożliwia wykonawcy remont mostu nad Gostynką, budowę przejścia dla pieszych w rejonie ul. Targiela, budowę ekranów oraz kompleksową wymiany konstrukcji nawierzchni.
W dalszym ciągu pozostaje wyłączony z ruchu wjazd/wyjazd z ul. Niepodległości. Organizacja ruchu w rejonie węzłów drogowych na obszarze miasta pozostaje bez zmian. Tym samym pozostaną pod ruchem 3 węzły: Wartogłowiec (DK44), Piłsudskiego/Towarowa, Sikorskiego.