Już od ponad sześciu lat w ostatni dzień szkoły przed świętami Wielkiej Nocy uczniowie Gimnazjum nr 10 w Tychach organizują kiermasz ciast.
Gimnazjaliści sami szykują sobie stoiska, na których sprzedają najróżniejsze ciasta, pieczone przez siebie i swoich rodziców. – Staramy się, żeby na kiermaszu znalazły się wypieki tematyczne czyli baby, makowce, mazurki , typowe ciasta pojawiające się w naszych domach podczas świąt , ale każde inne ciasto jest jak najbardziej mile widziane – mówi Aneta Krupiak, koordynatorka imprezy, opiekunka samorządu szkolnego w G nr 10.
Cały dochód ze sprzedaży przeznaczamy na cele charytatywne, to uczniowie sami wskazują na jaką pomoc danego roku maja zostać przekazane pieniądze . – W poprzednich latach udało nam się uzbierać po około 700 zł , mamy nadzieję, że w tym roku też uzyskamy podobna kwotę – dodaje Aneta Krupiak.
Warto dodać, że kiermasz w tyskim gimnazjum organizowany jest także przed świętami Bożego Narodzenia .
Fot. E. Madej
Gimnazjaliści sami szykują sobie stoiska, na których sprzedają najróżniejsze ciasta, pieczone przez siebie i swoich rodziców. – Staramy się, żeby na kiermaszu znalazły się wypieki tematyczne czyli baby, makowce, mazurki , typowe ciasta pojawiające się w naszych domach podczas świąt , ale każde inne ciasto jest jak najbardziej mile widziane – mówi Aneta Krupiak, koordynatorka imprezy, opiekunka samorządu szkolnego w G nr 10.
Cały dochód ze sprzedaży przeznaczamy na cele charytatywne, to uczniowie sami wskazują na jaką pomoc danego roku maja zostać przekazane pieniądze . – W poprzednich latach udało nam się uzbierać po około 700 zł , mamy nadzieję, że w tym roku też uzyskamy podobna kwotę – dodaje Aneta Krupiak.
Warto dodać, że kiermasz w tyskim gimnazjum organizowany jest także przed świętami Bożego Narodzenia .
Fot. E. Madej

