Koszykówka: GKS rozgromił Cracovię

0
75
Koszykarze GKS Tychy nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa w pierwszym meczu półfinałowym o awans do III ligi. Drużyna Tomasza Jagiełki pokonała KS Cracovię Kraków 83:34.
Zespoły dzieliła różnica klasy i mecz od początku toczył się pod dyktando gospodarzy, który w pierwszej kwarcie wręcz znokautowali rywali. Dodajmy jedynie, że pierwsze punkty goście zdobyli po 4,30 min., przy stanie 18:0, a najwyższe prowadzenie GKS to 53 pkt.
GKS Tychy – KS Cracovia Kraków 83:34 (30:7,16:9,18:4,19:14).
GKS Tychy: Olczak 16 (2 za 3), Weiss 10 (2), Bzdyra 8, Małek 8, Markowicz 6 oraz Wojsz 14, Kuźdub 8, Fenrych 6, Kornecki 4, Wróblewski 2, Buczyński 1, Kaczmarski 0.
Drugie dzisiejsze spotkanie miało podobny przebieg. KKS Siechnice przegrał z WSTK Wschowa 75:102 (19:15,15:37,17:17,24:33).
31 marca (sobota) – drugi dzień turnieju.
godz. 15.30: TK Wschowa – Cracovia,
godz. 18: GKS Tychy – KKS Siechnice.
1 kwietnia (niedziela):
godz. 10.30: Cracovia – KKS Siechnice,
godz. 13: GKS Tychy – TK Wschowa.
 
Foto: Michał Giel