Kolejne nagrody dla Angeliki

0
125

Tyszanka Angelika Malerczyk, skrzypaczka, uczennica VI klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Tychach jest laureatką ponad 20 konkursów muzycznych organizowanych w kraju i za granicą. Ma na swoim koncie również koncerty: w Zamku Pszczyńskim, Łazienkach Królewskich w Warszawie, Sali Balowej Zamku w Łańcucie, Królewskim Konserwatorium w Hadze w Holandii, recital w ramach Przemyskiej Jesieni Muzycznej 2011 oraz ostatnio występ z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy (na zdjęciu). Jako solista zagrała także w projekcie Młodzi dla Miasta Ogrodów.
Początek tego roku rozpoczęła zajmując III miejsce na V Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka” w styczniu 2012 r. w Krakowie. Natomiast w miniony weekend wróciła z I nagrodą na XI Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Grażyny Bacewicz Szkół Muzycznych I stopnia zdobywając tam złoty medal. Oprócz przygotowania się do kolejnych konkursów (Elbląg, Płock) już za trzy tygodnie Angelika Malerczyk będzie brała również udział wraz z kilkunastu osobową ekipą młodych muzyków z całej Polski w Międzynarodowej Akademii Smyczkowej Stringtime w Goch w Niemczech.
Angelika nie tylko pasjonuje się muzyką, bierze z powodzeniem udział w licznych konkursach matematycznych, humanistycznych czy przyrodniczych. W tym roku szkolnym młoda tyszanka uczestniczy również w wykładach i warsztatach jako studentka w zajęciach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Katowicach przy Uniwersytecie Ekonomicznym. Tam też sprawdza się w nowej roli. Wzięła udział w konkursie edukacyjnym organizowanym przez uczelnię pod tytułem „Szkoła talentów”, gdzie zadaniem było w trzech etapach stworzyć ofertę szkoły rozwijającej wybitne uzdolnienia swoich podopiecznych. Komisja doceniła młodą menedżerkę za przekonujące „pożenienie” sztuki z nauką i dostrzeżenie, że kwintesencją oferty szkoły jest sztuka abstrakcyjnego myślenia, za bogactwo pomysłów na zajęcia i ich przebieg, za precyzyjne wskazanie postępów, jakie dokonali absolwenci i nauczenie ich wrażliwości na potrzeby wokół nich. Angelika wygrała konkurs i zdobyła tytuł Pierwszego Menadżera Rozwoju Talentów.
Nagroda w postaci bonu o wartości 500 zł do sieci empik, tym bardziej ją ucieszyła, gdyż Angelika uwielbia czytać książki. Może dlatego tak dobrze jej poszło w tegorocznym XVII Konkursie Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych naszego województwa. Angelika została zwyciężczynią i udzieliła wywiadu w diecezjalnym radiu eM.
Mimo, iż do ogólnopolskiego sprawdzianu szóstoklasisty pozostał dokładnie miesiąc Angelika już wie, że będzie miała z niego maksymalną ilość punktów, gdyż została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego z Elementami Historii dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty. Konkurs był przeprowadzony w 3 etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim, we wszystkich szkołach naszego województwa wśród 1.174 uczniów.
Obecnie Angelika jest stypendystką Tyskich Orłów, a także podopieczną Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w Programie Pomocy Wybitnie Zdolnym w Warszawie. W przyszłym roku planuje kontynuować edukację w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. K.Szymanowskiego w Katowicach.
Fot. E. Madej