Futsal: Przegrali z mistrzem

0
77
Futsaliści GKS Tychy przegrali dzisiaj na własnym parkiecie z mistrzem Polski – Akademią Futsal Club Pniewy 5:7. Gole dla tyszan zdobyli Rafał Harazim 2, Łukasz Jagiełło 2 i Adam Wolak.
Goście już na początku spotkania mogli objąć prowadzenie, ale w bramce kapitalnie zachował się Zbigniew Modrzik. Mimo to rywale pierwsi zdobyli gola, bo w 8. min. gracz gości z dwóch metrów wpakował piłkę do tyskiej bramki. Jednak mistrzowie Polski z prowadzenia cieszyli się raptem 20 sekund, po których do wyrównania doprowadził Rafał Harazim, a po kolejnych 30 sek. na 2:1 gola zdobył Łukasz Jagiełło. Podopieczni Grzegorza Morkisa prowadzenie utrzymali zaledwie pół minuty. Trzeciego gola dla GKS tuż przed przerwą zdobył Rafał Harazim.
W drugiej części spotkania przeważał zespół Akademii, którzy chwilę po wznowieniu gry wyrównał. Jednak już minutę później gola na 4:3 zdobył Jagiełło. W 28. min. parkiet po obejrzeniu drugiej żółtej kartki opuścił Ćwieląg, a goście od razu wyrównali wynik meczu. Po pół godzinie gry wyszli na prowadzenie, a na minutę przed końcem zdobyli jeszcze dwa gole, na które odpowiedział Adam Wolak.
GKS zajmuje 9. miejsce z dorobkiem 14 punktów. Liderem jest Wisła Krakbet Kraków (40 pkt.).
GKS Tychy – Akademia Futsal Club Pniewy 5:7 (3:2). Bramki: Rafał Harazim 2, Łukasz Jagiełło 2 i Adam Wolak.
GKS: Modrzik – Wolak ,Ćwieląg, Szachnitowski, Fijoł – Jagiełło, Harazim, Pękala, Włodarek oraz Kubka.
Fot. Eliza Madej