Tychy.pl http://www.tychy.pl Dobre Miejsce, portal miasta Tychy Tue, 19 Jun 2018 05:16:02 +0000 pl-PL hourly 1 http://wordpress.org/?v=3.5.2 Twoje Tychy nr 552 http://www.tychy.pl/2018/06/19/twoje-tychy-nr-552/ http://www.tychy.pl/2018/06/19/twoje-tychy-nr-552/#comments Tue, 19 Jun 2018 05:00:56 +0000 admin http://www.tychy.pl/?p=55323 W numerze: <ul

Artykuł z portalu Tychy.pl.

]]>

W numerze:

 • Aukso ze wsparciem ministra,
 • Ćwierć budżetu z ministerstwa,
 • Terapeutyczne kwiatki,
 • Twoje auto,
 • Przy stole o tyskim sporcie.

Artykuł z portalu Tychy.pl.

]]>
http://www.tychy.pl/2018/06/19/twoje-tychy-nr-552/feed/ 0
Dzień Zdrowia na Rynku http://www.tychy.pl/2018/06/17/dzien-zdrowia-na-rynku/ http://www.tychy.pl/2018/06/17/dzien-zdrowia-na-rynku/#comments Sun, 17 Jun 2018 15:43:03 +0000 Kamil Peszat http://www.tychy.pl/?p=55308 Od godziny 14 tyski Rynek zamienił się w wielką poradnię medyczną. Tyszanie odwiedzający to miejsce do godz. 18 mogli bezpłatnie skorzystać z szeregu badań oraz zasięgnąć specjalistycznych porad. Sporym zainteresowaniem cieszył się darmowy Doppler tętnic szyjnych czyli badanie na obecności zwężeń tętnic, które są związane z podwyższonym ryzykiem udaru mózgu. Zwężenie jest najczęściej wywołane obecnością blaszki miażdżycowej. Jego wczesne wykrycie pozwala na wdrożenie odpowiedniego leczenia mającego na celu poprawę przepływu krwi oraz zmniejszenie ryzyka udaru mózgu. 

Artykuł z portalu Tychy.pl.

]]>
Od godziny 14 tyski Rynek zamienił się w wielką poradnię medyczną. Tyszanie odwiedzający to miejsce do godz. 18 mogli bezpłatnie skorzystać z szeregu badań oraz zasięgnąć specjalistycznych porad. Sporym zainteresowaniem cieszył się darmowy Doppler tętnic szyjnych czyli badanie na obecności zwężeń tętnic, które są związane z podwyższonym ryzykiem udaru mózgu. Zwężenie jest najczęściej wywołane obecnością blaszki miażdżycowej. Jego wczesne wykrycie pozwala na wdrożenie odpowiedniego leczenia mającego na celu poprawę przepływu krwi oraz zmniejszenie ryzyka udaru mózgu. 

Dzień Zdrowia na Rynku

W programie znalazły się bezpłatne konsultacje psychologów i terapeutów, badanie wzroku i konsultacje okulistyczne, pomiary ciśnienia krwi i poziomu cukru, badanie słuchu, wypomniany Doppler tętnic szyjnych, porady antynikotynowe i wiele innych. Jak choćby okulary symulujące stan upojenia alkoholowego lub narkotycznego odurzenia.

Dzień Zdrowia na Rynku

Wśród oferty przeznaczonej raczej dla osób dorosły znalazło się stoisko kampanii „Dlaczego? Porozmawiajmy o trudnych emocjach.”, na którym wystawiono scrap booki przygotowane przez młodzież z tyskich placówek edukacyjnych. -Scrap book to rozbudowana plastycznie forma pamiętnika przygotowanego z najróżniejszych materiałów. Mogą to być wycinki z gazet, kawałki firanki czy nawet puszki. Ważne w tej formie jest zaangażowanie i pomysłowość. Zachęcaliśmy młodzież do tworzenia swoich scrap booków, bo każda kreacja wpływa pozytywnie na stan emocjonalny. Prace które dostaliśmy przeszły nasze najśmielsze oczekiwania – opowiadała Lucyna Kubecko, psycholog pracujący z młodzieżą w ramach kampanii.

Dzień Zdrowia na Rynku

Udział w Dniu Zdrowia wzięli również ratownicy Łukasz Czechowicz oraz Michał Sabat z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego W Katowicach ze stacją w Tychach. Wszystkich chętnych przeszkalali z podstaw pierwszej pomocy oraz resuscytacji. -Staramy się aby jak największa część społeczeństwa miała podstawową wiedzę z tego zakresu. Zmieniły się również standardy pierwszej pomocy. Przeprowadzone badania jasno pokazały, ze zbyt skomplikowana procedura odstrasza świadków wypadków przed udzieleniem pomocy. Aktualnie skupiamy się tylko i wyłącznie na uciskaniu klatki piersiowej. Odchodzimy od schematu 30 uciśnięć i 2 oddechy ratownicze, na rzecz ciągłego uciskania klatki piersiowej. Im prostsza i łatwiejsza do zapamiętania procedura tym większe prawdopodobieństwo, że świadek wypadku zdecyduje się na udzielenie pomocy – podpowiadał Łukasz Czechowicz.Dzień Zdrowia na Rynku  Dzień Zdrowia na Rynku Dzień Zdrowia na Rynku

 

 

 

 

 

Artykuł z portalu Tychy.pl.

]]>
http://www.tychy.pl/2018/06/17/dzien-zdrowia-na-rynku/feed/ 0
Citroen na boku – mocne zderzenie na szczęście bez ofiar. http://www.tychy.pl/2018/06/15/citroen-na-boku-mocne-zderzenie-na-szczescie-bez-ofiar/ http://www.tychy.pl/2018/06/15/citroen-na-boku-mocne-zderzenie-na-szczescie-bez-ofiar/#comments Fri, 15 Jun 2018 12:49:55 +0000 Kamil Peszat http://www.tychy.pl/?p=55294 Dzisiaj około godziny 10:40 dyżurni Komendy Miejskiej Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Tycach otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ul. Burschego i ul. Damrota. Ze zgłoszenia wynikało, że po zderzeniu jeden z samochodów przewrócił się na bok. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych. Pierwsi na miejscu zdarzenia byli policjanci pionu prewencji, którzy zabezpieczyli je, a następnie udzielili uczestnikom wypadku potrzebnej pomocy. Kobieta oraz kierowca drugiego samochodu uczestniczącego w zdarzeniu trafili pod opiekę ratowników medycznych. Na szczęście nic poważnego im się stało. Na czas działań ratunkowych wyjazd z ul. Damrota na ul. Burschego został zablokowany. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci winna zdarzenia jest kierująca Citroenem, która jadąc ul. Damrota w kierunku Rynku, na skrzyżowaniu z ul. Burschego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. W wyniku czołowo-bocznego zderzenia Citroen przewrócił się na bok. Po ponad dwóch godzinach uszkodzone pojazdy zostały odholowane, a ruch przywrócony. Tyscy Policjanci prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia.

Artykuł z portalu Tychy.pl.

]]>
Dzisiaj około godziny 10:40 dyżurni Komendy Miejskiej Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Tycach otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ul. Burschego i ul. Damrota. Ze zgłoszenia wynikało, że po zderzeniu jeden z samochodów przewrócił się na bok.

Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych. Pierwsi na miejscu zdarzenia byli policjanci pionu prewencji, którzy zabezpieczyli je, a następnie udzielili uczestnikom wypadku potrzebnej pomocy. Kobieta oraz kierowca drugiego samochodu uczestniczącego w zdarzeniu trafili pod opiekę ratowników medycznych. Na szczęście nic poważnego im się stało. Na czas działań ratunkowych wyjazd z ul. Damrota na ul. Burschego został zablokowany. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci winna zdarzenia jest kierująca Citroenem, która jadąc ul. Damrota w kierunku Rynku, na skrzyżowaniu z ul. Burschego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. W wyniku czołowo-bocznego zderzenia Citroen przewrócił się na bok. Po ponad dwóch godzinach uszkodzone pojazdy zostały odholowane, a ruch przywrócony. Tyscy Policjanci prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia.

Źródło: 112tychy.pl

Citroen na boku  mocne zderzenie na szczęście bez ofiar. Citroen na boku  mocne zderzenie na szczęście bez ofiar. Citroen na boku  mocne zderzenie na szczęście bez ofiar. Citroen na boku  mocne zderzenie na szczęście bez ofiar.  Citroen na boku  mocne zderzenie na szczęście bez ofiar. Citroen na boku  mocne zderzenie na szczęście bez ofiar. Citroen na boku  mocne zderzenie na szczęście bez ofiar. Citroen na boku  mocne zderzenie na szczęście bez ofiar.

 

 

 

 

Artykuł z portalu Tychy.pl.

]]>
http://www.tychy.pl/2018/06/15/citroen-na-boku-mocne-zderzenie-na-szczescie-bez-ofiar/feed/ 0
Nocne utrudnienia na ul. Budowlanych http://www.tychy.pl/2018/06/15/nocne-utrudnienia-na-ul-budowlanych/ http://www.tychy.pl/2018/06/15/nocne-utrudnienia-na-ul-budowlanych/#comments Fri, 15 Jun 2018 11:21:53 +0000 Kamil Peszat http://www.tychy.pl/?p=55283 Ważna informacja dla wszystkich kierowców – na ul. Budowlanych dziś w nocy ruszają prace związane z układaniem asfaltu. Roboty będą prowadzone nocą aby uniknąć większych utrudnień w ruchu drogowym.  

Artykuł z portalu Tychy.pl.

]]>
Ważna informacja dla wszystkich kierowców – na ul. Budowlanych dziś w nocy ruszają prace związane z układaniem asfaltu. Roboty będą prowadzone nocą aby uniknąć większych utrudnień w ruchu drogowym.

 

-W nocy z 15 na 16 czerwca na ul. Budowlanych rozpocznie się asfaltowanie. Prace będą prowadzone na połowie jezdni prowadzącej od wysokości wjazdu do gazowni [przyp. red. rejon budynku 148] w stronę dworca PKP. Na czas remontu droga zostanie zawężona do jednego pasa ruchu. Najprawdopodobniej druga połowa jezdni zostanie zaasfaltowana w najbliższy poniedziałek tj. 18 czerwca. Te roboty zaplanowano w ciągu dnia. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków, a także przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z realizacją zadania – poinformowała nas Agnieszka Kijas – rzecznik prasowy MZUiM.

 

 

Artykuł z portalu Tychy.pl.

]]>
http://www.tychy.pl/2018/06/15/nocne-utrudnienia-na-ul-budowlanych/feed/ 0
Przed wakacjami w Paprocanach: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” http://www.tychy.pl/2018/06/15/przed-wakacjami-w-paprocanach-kreci-mnie-bezpieczenstwo-nad-woda/ http://www.tychy.pl/2018/06/15/przed-wakacjami-w-paprocanach-kreci-mnie-bezpieczenstwo-nad-woda/#comments Fri, 15 Jun 2018 10:17:10 +0000 Leszek Sobieraj http://www.tychy.pl/?p=55260 Ponad setka przedszkolaków oraz uczniów wzięła udział w zorganizowanych dziś w Paprocanach pokazach w ramach policyjnej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Zaczęli ratownicy WOPR, którzy przekazali kilka ważnych wskazówek bezpiecznego zachowania się nad wodą. Były pokazy udzielania pomocy tonącemu oraz osobie tonącej z uszkodzonym kręgosłupem. Spore zainteresowanie wzbudził pokaz ratowania człowieka lub zwierzęcia pozostawionego w samochodzie podczas upałów oraz ratowania człowieka uwięzionego w pojeździe, zilustrowany rozcinaniem samochodu. Był także pokaz udzielania udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas wypadku z udziałem rowerzysty.

Artykuł z portalu Tychy.pl.

]]>
Ponad setka przedszkolaków oraz uczniów wzięła udział w zorganizowanych dziś w Paprocanach pokazach w ramach policyjnej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Zaczęli ratownicy WOPR, którzy przekazali kilka ważnych wskazówek bezpiecznego zachowania się nad wodą. Były pokazy udzielania pomocy tonącemu oraz osobie tonącej z uszkodzonym kręgosłupem. Spore zainteresowanie wzbudził pokaz ratowania człowieka lub zwierzęcia pozostawionego w samochodzie podczas upałów oraz ratowania człowieka uwięzionego w pojeździe, zilustrowany rozcinaniem samochodu. Był także pokaz udzielania udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas wypadku z udziałem rowerzysty.

Żeglarze z KŻ „Ziemowit” zaprosili do zwiedzania łódek i mówili o zasadach bezpiecznej żeglugi, a jedną z trakcji był dmuchaniec, na którym po zakończeniu pokazów dzieci mogły się bawić.

Oprócz Komendy Miejskiej Policji, pokazy zorganizowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Oddział Rejonowy Śląskiego WOPR, Straż Miejska w Tychach, Klub Żeglarski „Ziemowit” oraz Technikum TEB Edukacja.

Zdjęcia Leszek Sobieraj

 Przed wakacjami w Paprocanach: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”
 Przed wakacjami w Paprocanach: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”
 Przed wakacjami w Paprocanach: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”
 Przed wakacjami w Paprocanach: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”
 Przed wakacjami w Paprocanach: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”
 Przed wakacjami w Paprocanach: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”
 Przed wakacjami w Paprocanach: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”
 Przed wakacjami w Paprocanach: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”
 Przed wakacjami w Paprocanach: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”
 Przed wakacjami w Paprocanach: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”
 Przed wakacjami w Paprocanach: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”
 Przed wakacjami w Paprocanach: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”
 Przed wakacjami w Paprocanach: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”
 Przed wakacjami w Paprocanach: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”
 Przed wakacjami w Paprocanach: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”

 

Artykuł z portalu Tychy.pl.

]]>
http://www.tychy.pl/2018/06/15/przed-wakacjami-w-paprocanach-kreci-mnie-bezpieczenstwo-nad-woda/feed/ 0
Ministerstwo wesprze AUKSO http://www.tychy.pl/2018/06/13/ministerstwo-wesprze-aukso/ http://www.tychy.pl/2018/06/13/ministerstwo-wesprze-aukso/#comments Wed, 13 Jun 2018 19:12:23 +0000 Wojciech Wieczorek http://www.tychy.pl/?p=55237 - To bardzo ważny i piękny dzień dla naszego zespołu – powiedział maestro Marek Moś, dyrektor AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, tuż po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dziubę umowy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Umowa, którą w imieniu tyskiego samorządu podpisał prezydent Andrzej Dziuba, a z ramienia resortu kultury – wiceminister Wanda Zwinogrodzka, dotyczy współprowadzenia przez Tychy i MKiDN orkiestry AUKSO. Miasto zagwarantowało finansowanie zespołu Marka Mosia z budżetu na poziomie nie mniejszym niż dotychczas, natomiast ministerstwo dotować będzie AUKSO w kwocie 685 tys. zł rocznie, przez trzy lata.

Artykuł z portalu Tychy.pl.

]]>
- To bardzo ważny i piękny dzień dla naszego zespołu – powiedział maestro Marek Moś, dyrektor AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, tuż po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dziubę umowy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Umowa, którą w imieniu tyskiego samorządu podpisał prezydent Andrzej Dziuba, a z ramienia resortu kultury – wiceminister Wanda Zwinogrodzka, dotyczy współprowadzenia przez Tychy i MKiDN orkiestry AUKSO. Miasto zagwarantowało finansowanie zespołu Marka Mosia z budżetu na poziomie nie mniejszym niż dotychczas, natomiast ministerstwo dotować będzie AUKSO w kwocie 685 tys. zł rocznie, przez trzy lata.

- Cieszę się, że po półtorarocznych rozmowach udało się doprowadzić do podpisania tej umowy, która umożliwi naszej orkiestrze dalszy wspaniały rozwój – powiedział prezydent Dziuba, z kolei Marek Moś zapowiedział, że środki te wykorzystane będą na finansowanie nowego projektu AUKSO, o którym więcej będzie można powiedzieć w sierpniu. Teraz wiadomo tylko, że chodzi o festiwal, który wraz z OFF Festivalem i Tauron Nową Muzyką stworzy swoistą śląską triadę artystyczną.
Ministerstwo wesprze AUKSO
Ministerstwo wesprze AUKSO
Ministerstwo wesprze AUKSO
Ministerstwo wesprze AUKSO

Artykuł z portalu Tychy.pl.

]]>
http://www.tychy.pl/2018/06/13/ministerstwo-wesprze-aukso/feed/ 0
Rynek pełen zdrowia http://www.tychy.pl/2018/06/13/rynek-pelen-zdrowia/ http://www.tychy.pl/2018/06/13/rynek-pelen-zdrowia/#comments Wed, 13 Jun 2018 10:34:36 +0000 Wojciech Wieczorek http://www.tychy.pl/?p=55233 Każdy, kto w niedzielne popołudnie, 17 czerwca przechodzić będzie w okolicach Rynku, z pewnością poczuje lepiej. Jak co roku Tychy organizują Dzień Zdrowia. Stoiska pełne zdrowia staną na starotyskim Rynku o godz. 14 i będzie je można odwiedzać do godz. 18. – Będą stoiska ze zdrową żywnością, pokazy sportowe, szereg konkursów i zabaw dla dzieci, ale przede wszystkim zamierzamy tyszan badać i doradzać im – mówi Krystyna Rumieniuch, naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta. – W programie znajdą się bezpłatne konsultacje psychologów i terapeutów, badanie wzroku i konsultacje okulistyczne, pomiary ciśnienia krwi i poziomu cukru, badanie słuchu, Doppler tętnic szyjnych, porady antynikotynowe i wiele innych – wylicza. – Niewątpliwie na czasie będzie też edukacja w zakresie ochrony przed kleszczami i nadmiernym promieniowaniem słonecznym – dodaje.

Artykuł z portalu Tychy.pl.

]]>
Każdy, kto w niedzielne popołudnie, 17 czerwca przechodzić będzie w okolicach Rynku, z pewnością poczuje lepiej. Jak co roku Tychy organizują Dzień Zdrowia.

Stoiska pełne zdrowia staną na starotyskim Rynku o godz. 14 i będzie je można odwiedzać do godz. 18. – Będą stoiska ze zdrową żywnością, pokazy sportowe, szereg konkursów i zabaw dla dzieci, ale przede wszystkim zamierzamy tyszan badać i doradzać im – mówi Krystyna Rumieniuch, naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta. – W programie znajdą się bezpłatne konsultacje psychologów i terapeutów, badanie wzroku i konsultacje okulistyczne, pomiary ciśnienia krwi i poziomu cukru, badanie słuchu, Doppler tętnic szyjnych, porady antynikotynowe i wiele innych – wylicza. – Niewątpliwie na czasie będzie też edukacja w zakresie ochrony przed kleszczami i nadmiernym promieniowaniem słonecznym – dodaje.

- Jesteśmy największą placówką medyczną w Tychach i na miejskim Dniu Zdrowia nie może nas zabraknąć – mówi Mariola Szulc, prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez – Ze względu na duże zainteresowanie chcemy przedstawić ofertę naszej Przyszpitalnej Szkoły Rodzenia łącznie z gimnastyką dla przyszłych mam. Do dyspozycji odwiedzających będą położne wyposażone w materiały szkoleniowe, w tym symulator ciąży, maty do ćwiczeń oraz kardiotokograf do badania tętna płodu. Panie, które zamierzają rodzić w naszym szpitalu, będą się mogły dowiedzieć także, jak wygląda pobyt na Trakcie Porodowym i Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Przedstawimy też ofertę diagnostyczną naszego laboratorium, zwłaszcza wykonywane u nas badania w kierunku zakażenia boreliozą – zachęca prezes Mariola Szulc.

Artykuł z portalu Tychy.pl.

]]>
http://www.tychy.pl/2018/06/13/rynek-pelen-zdrowia/feed/ 0
Weekend z żarciowozami http://www.tychy.pl/2018/06/13/weekend-z-zarciowozami/ http://www.tychy.pl/2018/06/13/weekend-z-zarciowozami/#comments Wed, 13 Jun 2018 10:22:37 +0000 Wojciech Wieczorek http://www.tychy.pl/?p=55227 Stowarzyszenie Inicjatywa Tyska wraz z Żarciowozami i Street Food Polska przygotowała dla tyszan nie lada gratkę. Prawie 30 żarciowozów, czyli popularnych foodtrucków z pysznym jedzeniem całego świata zaparkuje na placu Baczyńskiego i przez 3 dni będzie karmić wszystkich mieszkańców oraz gości. - Zapraszamy mieszkańców Tychów od godz. 15 w piątek, 17 czerwca – mówi Sławomir Sobociński, prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Tyska. – Tego dnia aż do godz. 22 będzie można smacznie zjeść w plenerowych okolicznościach. Następnego dnia, w sobotę żarciowozy czynne będą w godz. 12-22, a w finałową niedzielę od 12 do 20. Między kolejnymi meczami Mundialu zachęcamy, by wpaść na plac Baczyńskiego – dodaje.

Artykuł z portalu Tychy.pl.

]]>
Stowarzyszenie Inicjatywa Tyska wraz z Żarciowozami i Street Food Polska przygotowała dla tyszan nie lada gratkę. Prawie 30 żarciowozów, czyli popularnych foodtrucków z pysznym jedzeniem całego świata zaparkuje na placu Baczyńskiego i przez 3 dni będzie karmić wszystkich mieszkańców oraz gości.

- Zapraszamy mieszkańców Tychów od godz. 15 w piątek, 17 czerwca – mówi Sławomir Sobociński, prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Tyska. – Tego dnia aż do godz. 22 będzie można smacznie zjeść w plenerowych okolicznościach. Następnego dnia, w sobotę żarciowozy czynne będą w godz. 12-22, a w finałową niedzielę od 12 do 20. Między kolejnymi meczami Mundialu zachęcamy, by wpaść na plac Baczyńskiego – dodaje.

Jak zapewnia Mateusz Leszczawski, przedstawiciel Żarciowozów, każdy znajdzie coś dla siebie. – Kuchnia amerykańska, europejska i azjatycka, a także konkurs na Największego Żarłoka, hala namiotowa, pyszne piwo i świetna zabawa, to wszystko czeka na Was w ten czerwcowy weekend w Tychach – mówi.

Artykuł z portalu Tychy.pl.

]]>
http://www.tychy.pl/2018/06/13/weekend-z-zarciowozami/feed/ 0
„Nie zostawiaj zwierząt na lodzie”: Hokeiści GKS z karmą dla schroniska http://www.tychy.pl/2018/06/12/nie-zostawiaj-zwierzat-na-lodzie-hokeisci-gks-z-karma-dla-schroniska/ http://www.tychy.pl/2018/06/12/nie-zostawiaj-zwierzat-na-lodzie-hokeisci-gks-z-karma-dla-schroniska/#comments Tue, 12 Jun 2018 11:49:04 +0000 Leszek Sobieraj http://www.tychy.pl/?p=55212 Kilkadziesiąt kilogramów karmy – mokrej i suchej – dla psów i kotów trafiło dziś do  Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach. To efekt kampanii „Nie zostawiaj zwierząt na lodzie”, zorganizowanej przez spółkę Tyski Sport S.A, do której włączyli się zawodnicy GKS. W ubiegłym roku w ramach akcji powstał kalendarz, a za środki z jego sprzedaży kupiono karmę, którą do schroniska dostarczyli hokeiści: Filip Komorski, Michał Kotlorz i Kamil Lewartowski.

Artykuł z portalu Tychy.pl.

]]>
Kilkadziesiąt kilogramów karmy – mokrej i suchej – dla psów i kotów trafiło dziś do  Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach. To efekt kampanii „Nie zostawiaj zwierząt na lodzie”, zorganizowanej przez spółkę Tyski Sport S.A, do której włączyli się zawodnicy GKS.

W ubiegłym roku w ramach akcji powstał kalendarz, a za środki z jego sprzedaży kupiono karmę, którą do schroniska dostarczyli hokeiści: Filip Komorski, Michał Kotlorz i Kamil Lewartowski.

- To  była bardzo sympatyczna akcja, robiliśmy zdjęcia ze zwierzakami i jak się okazało, część z nich znalazła już swój dom – powiedział Filip Komorski. – Teraz akcja ma  bardziej konkretny wymiar. To dla wszystkich, którzy włączyli się w akcję, spora satysfakcja, że mogliśmy pomóc. Większość osób lubi zwierzęta, małe i duże – ja mam psa, maltańczyka. Ma 2,2 kg, ale na osiedlu… rządzi.

Michał Kotlorz miał kiedyś wilczura i jamnika, ale kiedy zamieszkał w bloku, zrezygnował ze zwierzaka, z kolei Kamil Lewartowski upodobał sobie pieska rasy shih tzu…

- To kolejna nasza wspólna akcja, najpierw były plakaty, a potem kalendarz – dodała Agnieszka Osior, kierownik schroniska. – Obie okazały się strzałem w dziesiątkę i miały bardzo pozytywny oddźwięk wśród mieszkańców i kibiców. Oprócz tego, że zwróciły one uwagę na nasze schronisko, na problem zwierząt bezdomnych, to jeszcze przyniosły efekt w postaci tej karmy, zresztą bardzo dobrej jakości. Obecnie w schronisku przebywa 66 psów i 26 kotów, a warto dodać, iż w ubiegłym roku trafiło do nas 328 psów, z czego 313 zostało adoptowanych.

Zdjęcia: Leszek Sobieraj

Nie zostawiaj zwierząt na lodzie”: Hokeiści GKS z karmą dla schroniska
Nie zostawiaj zwierząt na lodzie”: Hokeiści GKS z karmą dla schroniska
Nie zostawiaj zwierząt na lodzie”: Hokeiści GKS z karmą dla schroniska
Nie zostawiaj zwierząt na lodzie”: Hokeiści GKS z karmą dla schroniska
Nie zostawiaj zwierząt na lodzie”: Hokeiści GKS z karmą dla schroniska
Nie zostawiaj zwierząt na lodzie”: Hokeiści GKS z karmą dla schroniska

 

Artykuł z portalu Tychy.pl.

]]>
http://www.tychy.pl/2018/06/12/nie-zostawiaj-zwierzat-na-lodzie-hokeisci-gks-z-karma-dla-schroniska/feed/ 0
Twoje Tychy nr 551 http://www.tychy.pl/2018/06/12/twoje-tychy-nr-551/ http://www.tychy.pl/2018/06/12/twoje-tychy-nr-551/#comments Tue, 12 Jun 2018 05:20:41 +0000 Krzysztof Poppe http://www.tychy.pl/?p=55213 W numerze: <ul

Artykuł z portalu Tychy.pl.

]]>

W numerze:

 • Maszerowali dla rodziny,
 • MILION KROKÓW DLA HOSPICJUM,
 • Żarciowozy już jadą,
 • Finał z maskotką,
 • Rynek pełen zdrowia,
 • 650 lat Cielmic.

Artykuł z portalu Tychy.pl.

]]>
http://www.tychy.pl/2018/06/12/twoje-tychy-nr-551/feed/ 0