Pogrom na pożegnanie obozu

0
513

Wysokim zwycięstwem nad miejscowym zespołem TJ Valašské Meziříčí 7:0 (5:0) zakończyli zgrupowanie w Czechach piłkarze GKS Tychy. Za tydzień, 21 lipca rozpoczną oni walkę o I-ligowe punkty.

Dominacja podopiecznych trenera Ryszarda Tarasiewicza ani przez moment nie podlegała dyskusji. Już po dziesięciu pierwszych minutach prowadzili oni 3:0 po golach Kamila Zapolnika (3′), Łukasza Grzeszczyka (4′) i Sebastiana Stebleckiego (9′). Zapolnik i Steblecki przed przerwą dołożyli po jeszcze jednym trafieniu (35′ i 39′) i na przerwę „Trójkolorowi” zeszli z prowadzeniem 5:0.

Po zmianie stron na murawę wyszedł zupełnie inny skład tyszan, który dołożył jeszcze dwa gole: Michała Staniuchy (61′) i Piotra Giela (86′).

Po meczu ekipa GKS spakowała się do autokaru i ruszyła w drogę powrotną do Tychów, gdzie zostanie im jeszcze tydzień na przygotowanie się do pierwszego w nowym sezonie meczu z Odrą Opole. Spotkanie to rozegrane zostanie w Opolu w sobotę, 21 lipca o godz. 17.45, a kibice, którzy nie będą mogli pojechać na stadion Odry, będą mogli obejrzeć mecz na antenie Polsatu Sport.