Falcons w półfinale!

0
287

Tychy Falcons wykorzystały szansę i pokonując w „rundzie dzikich kart” zespół Kraków Kings 16:10 wywalczyli w niedzielę awans do półfinału Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Wyrównany mecz na bocznym boisku przy Stadionie Miejskim lepiej rozpoczęli goście z Krakowa, którzy do przerwy prowadzili 10:7. W drugiej połowie zespół Falcons nie pozwolił już rywalom punktować, a sam przeprowadził udane akcje i w efekcie wygrał 16:10. Awans do najlepszej czwórki tegorocznych rozgrywek zapewniły tyskim Sokołom dwa touchdowny, które stały się udziałem Tobiasza Witalisa i Tomasza Nowaka. Kolejne dwa punkty dodał swoimi kopnięciami Grzegorz Richter; Falcons zarobili też dwa oczka za zatrzymanie rywala w jego polu punktowym (tzw. safety).

W półfinale LFA przeciwnikiem Tychy Falcons będzie najlepsza drużyna poprzedniego sezonu – Panthers Wrocław. Mecz rozegrany zostanie we Wrocławiu 14 lipca o godz. 16.