Miasto Święto rodzin

Opublikowano 25 maja, 2018 | przez Wojciech Wieczorek

0

Święto rodzin

Od soboty, 19 maja trwa jedenasta edycja Metropolitalnego Święta Rodziny. Do 10 czerwca, pod hasłem „Rodzina – radość miłości”, w całym regionie odbywać się będą adresowane do rodzin imprezy.

REKLAMA

W Tychach kulminacja obchodów MŚR będzie miała miejsce w niedzielę, 27 maja. Tego dnia na placu Baczyńskiego planowany jest festyn pod hasłem „Tyskie rodziny na Baczyńskim spędzają godziny”, podczas którego przygotowano wiele atrakcji i zajęć kreatywnych.

W godz. 14-18 będzie tam można wziąć udział w warsztatach plastycznych, zajęciach sportowych czy warsztatach cyrkowych. Nie zabraknie tak lubianych przez najmłodszych dmuchańców, ale i możliwości zbadania ostrości wzroku dzieci i konsultacji ze specjalistą wad wzroku.

Program z okazji Metropolitalnego Święta Rodziny przygotował też Teatr Mały. W Pasażu Kultury Andromeda od godz. 14 odbywać się będą warsztaty plastyczne „Portret Mamy i Taty”, zaś o godz. 17 rozpocznie się spotkanie z dr Lucyną Smykowską-Karaś, kulturoznawcą, autorką książki „Polskie śląskie nazwisko. Rodzinna historia życiem podpisana”. Także o godz. 17 w Teatrze Małym obejrzeć będzie można spektakl „Baby” w reżyserii Iwony Woźniak.

Z rodzinnych propozycji Miejskiej Biblioteki Publicznej warto zwrócić uwagę na projekt „Mama i dziecko w Mediatece”, czyli spotkanie mam i maluszków, podczas którego odbędzie się rodzinna sesja zdjęciowa, poprzedzona wizażem i stylizacją mam. Początek: 29 maja o godz. 10.

Podziel się informacją!Back to Top ↑