Miasto Z myślą o mamach i dzieciach

Opublikowano 24 maja, 2018 | przez Wojciech Wieczorek

0

Z myślą o mamach i dzieciach

Kolejne Tyskie Targi Śniadaniowe będą dedykowane dzieciom oraz ich mamom. Organizatorzy zapraszają na wydarzenie już w najbliższą sobotę 26 maja od godz. 9 do 12 na starotyski Rynek.

REKLAMA

Poprzednie targi gościły na ryneczku osiedla K. Tyszanie dopisali i ciepło przyjęli nową lokalizację. Zgodnie z zapowiedzią organizatorów najbliższe Tyskie Targi Śniadaniowe odbędą się jednak tradycyjnie na Rynku przy kościele pw. św. Marii Magdaleny. W związku z Dniem Matki i zbliżającym się Dniem Dziecka organizatorzy zapowiadają dodatkowe atrakcje.

- Ostatnie w tym miesiącu targi przygotowujemy z myślą o mamach i ich pociechach. Zachęcimy dzieci, aby w wyjątkowy sposób złożyli życzenia swoim mamom. Dodatkowo oprócz miejsca, gdzie najmłodsi będą mogli popisać się swoim talentem plastycznym, zadbamy o atrakcje związane z aktywnością fizyczną. Będzie to jednocześnie dobra rozgrzewka przed zbliżającym się Dniem Dziecka – mówi Krystyna Leszczyńska ze stowarzyszenia Inicjatywa Tyska.

Tyskie Targi Śniadaniowe, które od blisko 2 lat organizowane są w mieście, to nic innego jak okazja do konsumpcji smacznego śniadania na świeżym powietrzu. Na gości tradycyjnie czekają wystawcy ze zdrową żywnością oraz część wypoczynkowa z leżakami i stolikami.

- Wystawcy zainteresowani możliwością udziału w targach mogą zgłaszać się do organizatorów drogą mailową na adres zdrowetychy@gmail.com Udział w imprezie jest bezpłatny – przypomina Sławomir Sobociński, prezes stowarzyszenia Inicjatywa Tyska.

Inicjatorem i pomysłodawcą Tyskich Targów Śniadaniowych jest stowarzyszenie na rzecz rozwoju miasta „Inicjatywa Tyska”, a patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła Daria Szczepańska, zastępca prezydenta ds. społecznych. Targi są częścią szerszej inicjatywy – programu edukacyjnego „Zdrowe Tychy”, prowadzonego niemal w 30 tyskich szkołach. Jego zasadniczym celem jest międzypokoleniowa promocja zdrowego stylu życia wśród mieszkańców miasta.

Podziel się informacją!Back to Top ↑