Miasto Daria Szczepańska prezesem TTBS. Podziękowania i życzenia

Opublikowano 24 maja, 2018 | przez Leszek Sobieraj

0

Daria Szczepańska prezesem TTBS. Podziękowania i życzenia

Od 1 czerwca Daria Szczepańska, zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych, będzie pełniła funkcję prezesa Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

REKLAMA

Swoją dotychczasową funkcję pełniła od 2002 roku, zajmując się inwestycjami i projektami związanymi z potrzebami mieszkańców w obszarze kultury, spraw społecznych, edukacji i zdrowia koncentrowała się jej działalność. Była odpowiedzialna za reorganizację i przekształcenie placówek zdrowotnych w mieście, m.in. Szpitala Miejskiego w Tychach. Była koordynatorka i autorką wielu programów i inicjatyw społecznych m.in. świetlic dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym, ośrodków wsparcia dla seniorów, Klubu Seniora, programu „3+ Liczna rodzina”, „Aktywni 60+ ”. Dzięki jej staraniom powstał i rozwinął działalność jeden z najprężniej działających w Polsce Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Pełniła także wiele innych funkcji, w tym zastępcy przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej Związku Miast Polskich, a od 15 lat jest Przewodniczącą Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wraz  z zespołem wdrożyła w Tychach m.in. budżet partycypacyjny, projekt „zielone podwórka” oraz Program Rewitalizacji Miasta Tychy, którego istotną częścią jest aktywizacja społeczności lokalnych, a także ponowne włączenie jednostek i całych rodzin do życia społecznego. Dzięki jej staraniom  miasto zawdzięcza rozwój m.in. zrewitalizowano Pasaż Kultury Andromeda oraz utworzono „Mediatekę XXI wieku” z salą koncertową, w której nowe siedziby znalazły AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach.Muzeum Miejskiego.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta, Darii Szczepańskiej podziękował za współpracę prezydent Andrzej Dziuba, a uczynił to także w trakcie Koncertu Promocyjnego.

- Od początku mojej pracy w samorządzie współpracowałem z Darią Szczepańską, dziś trudno mi uwierzyć, że ten etap się kończy – powiedział. - Dziękuję jej za wszystkie dobre pomysły, za dziesiątki, setki spraw, które pilotowała i konsekwentnie realizowała. Dziękuję za pracowitość, wyrozumiałość i życzliwość, z jaką zawsze się spotykałem i oczywiście za doskonałą, partnerską współpracę przez te wszystkie lata.

Daria Szczepańska od 1 czerwca br. będzie pełniła funkcję prezesa Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Zastąpi na tym stanowisku Henryka Borczyka.

- Coś się kończy, a coś zaczyna. Dziękuję prezydentowi, wszystkim pracownikom urzędu miasta, instytucji miejskich, spółek, dyrektorom szkół, nauczycielom i wszystkim, których przez lata pracy w samorządzie miałam okazję poznać, dzięki którym mogłam się rozwijać jako wiceprezydent i jako człowiek. To samorząd mnie ukształtował i moje serce jest związane z samorządem, dlatego dalej już jako prezes TTBS będę działać dla dobra miasta i jego mieszkańców, bo to oni są dla mnie najważniejsi – powiedziała Daria Szczepańska.

Do czasu powołania nowego zastępcy jej obowiązki przejmą prezydent  Andrzej Dziuba oraz Aneta Luboń – Stysiak, sekretarz miasta.

Podziel się informacją!Back to Top ↑