Miasto Tyszanie popłyną „Darem Młodzieży”

Opublikowano 22 maja, 2018 | przez Wojciech Wieczorek

0

Tyszanie popłyną „Darem Młodzieży”

Kilku tyszan wzięło udział w konkursie, którego główną nagrodą był udział w rejsie dookoła świata „Darem Młodzieży”, organizowanym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

REKLAMA

Jednym z nich jest Marcin Mucha, znany Czytelnikom „Twoich Tychów” m.in. z podróży autostopem po Rosji i centralnej Azji.

- Dar Młodzieży wypłynął z Gdyni 20 maja, ale rejs podzielony jest na kilka etapów i załoga będzie się zmieniała – powiedział. – Oprócz regularnej załogi, weźmie w nim udział 400 laureatów konkursu i 530 studentów. W sumie rejs potrwa 11 miesięcy, żeglarze odwiedzą 22 porty w 18 krajach. Dar Młodzieży zawinie m.in. do Kopenhagi, Bordeaux, Dakaru, Kapsztadu, Dżakarty, Singapuru, Szanghaju, Osaki, Los Angeles, Londynu. Najważniejszym wydarzeniem rejsu ma być udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, w styczniu 2019 r

Oto tyszanie, którzy zostali laureatami konkursu: Bartosz Gaczyński i Tomasz Osławski wezmą udział w II etapie, na trasie Kopenhaga – Stavanger – Szczecin; Aleksander Kuś – III etap: Szczecin – Bremerhaven – Bordeaux – Teneryfa; Kamil Kornobis – IV etap: Teneryfa – Dakar – Kapsztad; Marcin Mucha – VII etap: Osaka – San Francisco – Los Angeles.

Powrót Daru Młodzieży do Gdyni zaplanowano na 28 marca 2019 roku.

LS

Podziel się informacją!Back to Top ↑